Egea Gençler Kupası” Heyecanı Körfez’de Yaşandı!

0
1909

Egea Gençler Kupası” Heyecanı

Körfez’de Yaşandı!

Fiat Motor Sporları’nın, yetenekli gençleri motor sporları dünyasına kazandırmak için organize ettiği “Egea Gençler Kupası” hız kesmeden devam ediyor. Gençler Kupası’nda yarışan 6 genç sporcu, kupanın düzenlenen üçüncü ve dördüncü ayak yarışları için TOSFED Körfez Yarış Pisti’ndeydi. Türkiye Pist Şampiyonası dördüncü ayak yarışları kapsamında gerçekleşen Egea Gençler Kupası’nın hafta sonunda düzenlenen üçüncü yarışında kazanan isim ise Hasan Tansu oldu.  Kupanın dördüncü yarışında ise birincilik koltuğuna Buğra Can Kılıç oturdu.

Tam 46 yıldır ülkemizde motor sporlarının gelişime büyük katkılar sağlayan Fiat, otomobil sporlarını büyük kitlelerle buluşturmak ve gençlerin motor sporlarını yakından tanımasına imkân tanımak adına faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde, Türkiye Pist Şampiyonası dördüncü ayak yarışları kapsamında koşulan Egea Gençler Kupası üçüncü ve dördüncü yarışları kıran kırana bir mücadeleye sahne oldu. Egea Gençler Kupası’nın 30 Eylül Pazar günü düzenlenen üçüncü yarışında ise kazanan Hasan Tansu oldu. Kupanın aynı gün düzenlenen dördüncü yarışında Buğra Can Kılıç liderlik koltuğuna oturdu. “TOSFED Yıldızını Arıyor” final elemelerinin de gerçekleştirildiği hafta sonu, yarış severler tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

Egea Gençler Kupası’nda dereceye giren pilotlar, kupalarını podyumda Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç ve Motor Sporları Takım Direktörü Koray Kafkas’tan aldı. Egea Gençler Kupası’nda yarışan pilotların başarılı performanslarından ötürü tüm Fiat Motor Sporları ekibi ve kendisinin duyduğu memnuniyete de değinen Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç  “Geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de ülkemizde otomobil sporlarının gelişimine ön ayak olmaya devam edeceğiz. Fiat Motor Sporları olarak tüm etkinliklerimize devam ederek; geniş kitlelerle buluşacak, gençlere destek vermeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Fiat Motor Sporları olarak ana hedeflerinin yeni pilotlar yetiştirmek olduğunu belirten; Fiat Motor Sporları Takım Direktörü Koray Kafkas ise “Genç sporculara destek vermek işimizin en değerli kısmı. Bu yıl, üçü TOSFED adına olmak üzere, toplam altı genç pilotumuz, takım pilotlarımızın desteği ile geliştirilen otomobillerle profesyonelce yarışıyor. Önümüzdeki dönemde daha fazla sayıda gencimizi Fiat markası ile yarıştırmayı hedefliyoruz.” diyerek sözlerine son verdi.

Türkiye Ralli Şampiyonası ve Türkiye Pist Şampiyonası kapsamında gerçekleştirilen Egea Gençler Kupası, 20-21 Ekim tarihlerinde düzenlenecek İstanbul Rallisi ile devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz