Pazarın Lideri Fiat!

Fiat markası toplam pazarda bu yılın Ocak ayından beri sürdürdüğü liderliğini Mart ayı sonunda da korudu. Egea Model Ailesi’nin yanında Doblo ile Fiorino gibi modellerin de performansıyla dikkat çeken marka, yılın ilk 3 ayı sonunda toplam 13 bin 931 adet satış gerçekleştirdi. Fiat Egea Ailesi ise yepyeni teknolojik donanımları, özel renk seçenekleri ve modele özgü aksesuarlarıyla dikkat çeken Mirror Serisi’nin yanında, hatchback ve station wagon gövde tipinde tercih edilebilen Street, Sport ve S- Design versiyonları ile dikkat çekmeyi sürdürdü. Fiat Egea model ailesi, 2019 yılının ilk 3 ayı sonunda 10 bin 359 adet ile yine Türkiye’nin birinci tercihi oldu.

Fiat, 2019 yılına pazar lideri olarak başladı. Ocak ayından bu yana toplam pazarı domine eden marka, Mart ayı sonunda da başarılı iş sonuçları ile dikkat çekti. Egea Sedan yine Türkiye’nin en çok tercih edilen otomobili olurken, Fiat yılın ilk 3 ayı sonunda toplam 13 bin 931 adetlik toplam satış gerçekleştirdi. Markanın yerli üretimden satış oranı ise yüzde 95’e yükseldi.

Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç, uzatılan ÖTV ve KDV indirimlerinin otomotiv sektörüne pozitif katkı sağlayan önemli bir adım olduğunu vurguladı. Aytaç, “Otomotivdeki teşvikler pazara olumlu yansıdı. Markamızın yerli üretimden satış oranının yüzde 95’e yükselmesinden de ayrıca memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu. Aytaç, Fiat’ın 2019 yılının ilk 3 ayının sonunda “en çok tercih edilen marka” olduğu bilgisini verirken “Bu sonucu almamızı sağlayan önemli etkenlerden biri de son 3 yıldır ülkemizin en çok tercih edilen otomobili olan Egea Model Ailesi’dir. Fiat’ın güncel teknolojik donanımları ve krom tasarım detayları ile ön plana çıkan ve Egea Ailesi’nde geçtiğimiz Kasım ayında devreye aldığımız Mirror Serisi’nin yanında, pazara yeni sunduğumuz Street, S-Design ve Sport donanım versiyonlarımız da tasarım anlamında dinamik özellikleriyle fark yaratıyor. Ürün özellikleri ve fiyat fayda dengesiyle ezberbozan bir model ailesi olan Egea, geniş kitlelerin farklılaşan beklentilerini karşılayacak şekilde geliştirilmesiyle ön plana çıkıyor” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz