Tur Assist, Geçen Yıl 340 Bin Aracı Yolda Kalmaktan Kurtardı!

Türkiye’yi ilk kez 1996’da asistans hizmetleri ile tanıştıran Tur Assist, 2018 yılı boyunca 340 bine yakın araca çekici hizmeti vererek, araç sahiplerini yolda kalmaktan kurtardı. Kasko poliçesi yaptıran tüketicilerin bu hizmet ile birlikte otomatik olarak yol yardım asistans hizmetlerinden faydalanabilme hakkına kavuştuklarını hatırlatan Tur Assist Genel Müdürü Nevra Yener, herhangi bir konut veya iş yeri poliçesi yapıldığında ise bu mekanlarda meydana gelebilecek çilingir, cam, tesisat gibi sorunlara karşı tüketicilerin asistans hizmetlerinin sağladığı avantajlardan yararlanarak kendilerini güvence altına alabileceklerini söyledi.

İspanyol Mapfre Asistencia’nın Türkiye iştiraki olarak 1996 yılından bu yana ülkemizde hizmet veren Tur Assist, sunduğu hizmetlerle geçen yıl da kullanıcılarına destek sunmaya devam etti. Özellikle yol yardım konusunda uzmanlaşan ve Türkiye’nin en fazla tercih edilen asistans şirketlerinden biri olan Tur Assist, 2018 yılında 320 bin 186 binek ve hafif ticari araç ile 19 bin 662 adet de ağır ticari araç olmak üzere toplamda 339 bin 848 aracı yolda kalmaktan kurtardı. Yol yardımından çekiciye, hava ambulansından konut onarımına kadar 6 bini aşkın hizmet birimi ile tüketicilerin yanında yer alan Tur Assist, sunduğu hizmetler kapsamında ayrıca geçen yıl 31 bin 441 konutun tesisat problemini çözdü. Aynı süre içinde 11 bin 810 adet cam onarımı da gerçekleştiren Tur Assist, 13 bin 300 kişiye de çilingir hizmeti vererek müşterilerinin kapıda kalmasını engelledi.

6 ay garantili tesisat hizmeti!

Türkiye’de özellikle tesisat problemlerinin çözümü konusunda bilinç eksikliği olduğuna dikkat çeken Tur Assist Genel Müdürü Nevra Yener, tüketicilerin konut veya iş yeri sigorta poliçesi yaptırmalarıyla birlikte otomatik olarak asistans hizmetlerinden faydalanabilme hakkına kavuştuklarına dikkat çekti.  Ancak bu konuda farkındalığın yeterince gelişmediğini dile getirdi. Yener ayrıca sağlanan asistans hizmetleri dışında, Tur Assist olarak sigortalı iş yeri ve konutlarda meydana gelen hasarın sigorta şirketi tarafından tazmini yerine bunu bir hizmete dönüştürerek onarım hizmetlerini de sağladıklarını söyledi. Tur Assist, tesisata bağlı dahili su ve elektrik hasarları ile sel, yangın, deprem, fırtına gibi dış etkenler sebebiyle bina ve binaya bağlı sabit kıymetlerde meydana gelebilecek hasarları altı ay garantili olarak onarıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz