Hedef 2020’de pazar liderliği

Dünyada 50 milyon aracın kalbinde yer alan İnci Akü Japon ortağının teknolojisi ve iş birliğiyle ürettiği yeni aküsü Maxim A ile pazar liderliğini hedefliyor.

İnci Holding ve Japon devi GS Yuasa iştiraki İnci GS Yuasa, Türkiye’deki İnci Akü ana bayilerinden temsilcilerle bu kez de Bodrum’da buluştu. İnci Holding ve Japonya’nın akü devi GS Yuasa iştiraki İnci GS Yuasa’nın öncü markası İnci Akü, konvansiyonel ürün gamında üstün performanslı, iki kat daha uzun ömürlü ve yüzde 20 daha fazla marş basma gücüne sahip yeni ürünü Maxim A’yı ana bayi temsilcilerine tanıttı. Start/Stop ve konvansiyonel araç aküleri olmak üzere her iki ürün ailesini de tamamen yenileyen İnci Akü, teknoloji liderliğini, üretim uzmanlığını ve yenilikçi yaklaşımını yansıtan ürünlerinin yeni imajıyla ilgili de bayilerini bilgilendirdi. 35 ana bayi temsilcisinin katıldığı etkinlikte eğitimci, yazar ve iletişim uzmanı Dr. Şaban Kızıldağ, ‘İletişimin hayatımızdaki yeri’ temalı bir konuşma gerçekleştirdi.

Elbirlik: Dünyanın dört bir yanında milyonlarca araca enerji veriyoruz

Toplantıda konuşan İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik, “Japon ortağımızın gücüyle, son teknolojimiz ve ilk günkü enerjimizle İnci Akü’nün yeni ürün serisini bugün sizlere sunmaktan gurur duyuyorum. İleri teknolojiyle üreten, bu teknolojiyi transfer eden ve dünyadaki enerji depolama sorununa çözüm odaklı projeler geliştiren bir yaklaşımla müşterilerimiz, çalışma arkadaşlarımız, iş ortaklarımız, tedarikçilerimiz ve çevremiz için en güvenilen enerji depolama şirketi olmayı hedefleyerek çıktığımız bu yolda sizlerin de desteğiyle basamakları hızla tırmanmaya devam ediyoruz” dedi. Elbirlik sözlerine, “İnovasyona verdiğimiz değer ile Japon teknolojisini bir araya getirdik. Kalite standartlarımızı yükselterek yatırımlarımızı artırdık. Japon ortağımızın bilgi birikimini yanımıza alarak gerçekleştirdiğimiz Ar-Ge çalışmalarımızın ilk meyvesi olan İnci Akü serisini ve yepyeni ürünümüz Maxim A’yı satış sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Değişen dünya trendlerine adapte olarak daha da güçlendik. Bildiğiniz gibi daha güçlü performansları ve daha enerjik tasarımlarıyla yeni ürünlerimiz raflarda yerini alıyor.  Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca araca enerji veren İnci Akü, sizlerden aldığı güçle daha nice başarılar elde edecek. Her zaman belirttiğim gibi gücünüze ve gücümüze inanıyoruz. Artık hedefimiz pazar liderliği” dedi.

Tellici: Hedefimiz 2020’de binek akü pazarında lider olmak

İnci Holding ve GS Yuasa iştiraki İnci GS Yuasa’nın öncü markası İnci Akü’nün Japon ortaklığı, Ar-Ge yatırımları ve üretim teknolojisinin gücüyle teknolojide sektöre öncülük ettiğini vurgulayan İnci GS Yuasa Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Gökçe Yılancıoğlu Tellici, “İnci Akü’nün yenilenen ürünleri Şimdi Japon teknolojisiyle daha çok enerji, daha çok güç sunuyor”. 2015 – 2019 yıllarına baktığımızda her yıl pazarın üzerinde büyüyerek pazar payımızı başarılı şekilde arttırıyoruz. Sizlerden aldığımız destekle, gücümüzle, enerjimizle, güçlü bir şekilde geliyoruz. Hedefimiz 2020’de binek akü pazarında liderlik koltuğuna oturmak” dedi.

Toplantıda İnci Akü’nün geliştirdiği “e-garanti” uygulaması, ‘Sadakat Programı’ ve yol yardım desteği gibi sektörünün ilk ve tek uygulamalarına örnek gösterilen çalışmalar da detaylı olarak anlatıldı. Yeni dönem projelerin yanı sıra ‘Neden İnci Akü satmalıyım?’ konusuna da yer verildi. İki gün süren etkinlik Bodrum’da yelken aktivitesi sonrasında gerçekleştirilen gala gecesiyle sona erdi.

İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş. Hakkında

Temeli 1952 yılında atılan İnci Holding’in önemli iştiraklerinden İnci Akü A.Ş., Cevdet İnci tarafından 1984 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde kuruldu. 1984 yılındaki kuruluşunun hemen ardından 1985 yılında araç üreticileri ile ilk çalışmalarına başladı. 2009 yılında Akü sektöründe ilk Ar-Ge merkezini kuran firma, 2010 yılında sektöründe ilk TURQUALITY belgesini aldı. İnci Akü, yıllık hazırlanan İstanbul Sanayi Odası (İSO) 500, Türkiye’nin ilk 500 sanayi şirketi sıralamasında 2006’dan bu yana her yıl yer almaktadır. Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından her yıl açıklanan ‘ilk 1.000 ihracatçı’ sıralamasında yer alan İnci Akü, uluslararası marka değerlendirme şirketi Brand Finance tarafından hazırlanan “Türkiye’nin En Değerli Markaları” listesinde 4 yıldan bu yana ilk 100 arasındaki yerini korumaktadır. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin, 2014 yılında ilk kez düzenlediği İnovaLİG yarışmasında, başvuru yapan 400 şirket arasından “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde ‘Birinci’ oldu.

İnci Holding’in öncü şirketlerinden İnci Akü, gücünü Japon devi GS Yuasa’nın küresel deneyimi ve yeni nesil akü teknolojileri konusundaki birikimi ile birleştirerek 2015 yılı itibariyle İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş. unvanıyla faaliyetlerine devam etmektedir.

İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Manisa’da 3 üretim tesisi ve İstanbul’da Merkez Satış& Pazarlama Ofisi bulunuyor. Manisa’daki 2. tesis, Türkiye’nin ilk BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) sertifikalı üretim tesisi olma özelliğine sahip.

İnci Akü, Yuasa, EAS, Hugel, Blizzaro, GS ve İnci Battery markalarıyla üretim yapan firma, yurtiçinde 80 ana bayi, 200 Enerji Uzmanı, 3.500 perakende satış noktası ve 300 yetkilendirilmiş servisi ile tüketiciye ulaşıyor. Ayrıca yurtdışında güçlü distribütör ağıyla, 6 kıtada 80’in üzerinde ülkeye ihracat yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz