Dinçer Lojistik ‘Geleceğin Dinç Liderleri’ni arıyor

Sektöre, topluma, ekonomiye ve çevreye değer katma misyonuyla faaliyetlerini sürdüren Dinçer Lojistik, İnsan Kaynakları süreçlerinde de yenilikçi bakış açısıyla fark yaratıyor. Dinçer Lojistik, teknoloji temelli araçlarla sürecini desteklediği ‘Geleceğin Dinç Liderleri Programı’ kapsamında analitik, yeni teknolojileri yakından takip eden, öğrenmeye ve sürekli gelişime açık adayların başvurularını değerlendirdi. Programı başarıyla tamamlayan adaylar, 18 ay sonra yeni görevlerine atanacak.

Türkiye lojistik sektörünün liderleri arasında yer alan Dinçer Lojistik, İnsan Kaynakları süreçlerinde de dijital dönüşümü destekleyen yenilikçi yaklaşımlarıyla sektöre öncü oluyor. Şirket, bu kapsamda son olarak, aday belirleme sürecinde teknoloji temelli uygulamalardan da yararlandığı ‘Geleceğin Dinç Liderleri Programı’nı hayata geçirdi. Başvuruların ön değerlendirilmesinin ardından, uygun olan adaylar, ilk olarak online platform üzerinde, 14 sorudan oluşan yetkinlik bazlı video değerlendirme sürecine tâbi oldular. Olumlu değerlendirilen adaylar ile online mülakatlar gerçekleştirildi. Bu süreç sonunda uygun bulunan adaylar bağımsız bir merkeze yönlendirilerek kapsamlı bir değerlendirme sürecine dâhil edildi. Değerlendirme süreçlerinde başarı gösteren Geleceğin Dinç Lideri adayları, son aşamada Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu’na sunum yapacaklar.

Lojistik sektörü, dijital esneklik, pratik çözüm gerektiriyor

Programla ilgili bilgi veren Dinçer Lojistik İnsan Kaynakları Direktörü Sema Yalçınkaya, “Dinçer Lojistik olarak Türkiye genelinde 17 il ve 35 merkezde bin 500’e yakın çalışanımızla hizmet veriyoruz. Pandemiyle değişim ve dönüşümün hız kesmeden devam edeceğini artık tüm dünya olarak kanıksadık. Dijitalleşme ve çeviklik bugünün şirketlerinin birer kurum kültürü haline geldi. Sadece lojistik değil aynı zamanda teknoloji sektörünün de bir oyuncusuyuz. Bu bakış açısını İnsan Kaynakları süreçlerimize de yansıtmanın önemli olduğuna inanıyoruz ve Dinçer Lojistik olarak ekiplerimize değer katacak ‘Geleceğin Dinç Liderleri’ni arıyoruz. Lokomotif sektörlerden biri haline gelen lojistik sektörünü gençlerin yaşayarak öğrenmelerini istiyoruz. Yarattığımız rekabet ortamıyla aradığımız liderleri gerçek iş süreçlerinde yetiştirirken, daha geniş kesimlerin de dikkatini çekmek istiyoruz. Lojistik, yaşamın hemen her alanına hitap ediyor ve dijital esneklik ile pratik çözüm gerektiriyor. Biz de organizasyonumuzda herkesi aynı değerler altında birleştirecek yetenek stratejileri izliyoruz.” dedi.

Yalçınkaya, “Aday Değerlendirme sürecimiz, Teknoloji temelli Online Assessment uygulamaları, şirketimizin yetkinlik setleri, sahip olduğumuz ve karar alırken bir tür pusula işlevi gören değerlerimiz, Yerinde Değerlendirme ve Gelişim Merkezi uygulamaları ve ayrıca yurt dışı operasyonlarımızda etkin rol alabilmeleri için İngilizce yeterlilik testi gibi aşamalardan oluşuyor. Değerlendirme süreci, Geleceği Dinç Lider adaylarını daha iyi tanıyabilmek için onlara yönelttiğimiz soruları, kendilerini en rahat hissettikleri ortamda yanıtlandırabildikleri ‘Video Assess’ uygulamasını da kapsıyor. Değerlendirme aşamalarında olumlu sonuçlarla ilerleyen adaylarımızın mülakat görüşmelerinin de çevrim içi yapılması, özellikle pandemi şartları düşünüldüğünde, büyük kolaylık sağlıyor” şeklinde konuştu. 

18 aylık kapsamlı bir liderlik gelişim programı Yalçınkaya şöyle devam etti; “Dinçer Lojistik ekibine değer katacak, yeni mezun adaylara yönelik Geleceğin Dinç Liderleri Programı’nı Temmuz ayında duyurduk. Yoğun ilgi gören programımız, ilk aşamada bine yakın başvuru aldı. Yaklaşık 50 adayın değerlendirme sürecine dahil edildiği programda, başarılı olan adaylar, farklı departmanları deneyimleme ve yöneticilerimizden koçluk alma imkânı da bulacakları 18 aylık kapsamlı bir eğitim ve gelişim programına dahil edilecek. Süreç sonunda başarılı olan gençlerimizin görevleri hazır olacak.”

People silhouettes social distancing against a sunset sky amid Covid 19 pandemic

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz