DS 4, 2022’NİN EN GÜZEL OTOMOBİLİ ÖDÜLÜNÜN SAHİBİ OLDU
Yılın En güzel otomobili: DS 4

Fransız lüks otomobil üreticisi DS Automobiles’in, kusursuz çizgileri ve heybetli duruşu ile eşsiz tasarıma sahip DS 4 modeli 2022’nin En Güzel Otomobili seçildi. DS Design Studio Paris tarafından tasarlanan ve göz alıcı tasarımıyla rakiplerinden ayrılan DS 4, 37. Uluslarası Otomobil Festivali (Festival Automobile International) jürisi tarafından yılın en güzeli ödülüne layık görüldü. 2022 Yılın En Güzel Otomobili ödülü, DS Automobiles’in son sekiz yıl içerisinde Uluslararası Otomobil Festivali etkinliğinden kazandığı yedinci ödül oldu.

Premium otomobil dünyasının önde gelen Fransız üreticilerinden DS Automobiles, zarafet ile yüksek teknolojiyi bir araya getiren DS 4 modeliyle özel bir ödül ile 2022 yılına başladı. Dış tasarımının yanı sıra birçok ‘el yapımı’ dokunuş ile karakteristik, saf  ve kusursuz bir iç tasarıma da sahip olan DS 4, 37. Uluslarası Otomobil Festivali jürisi tarafından 2022’nin En Güzel Otomobili Seçildi.

“Aerodinamik, verimli ve karizmatik”

DS Automobiles Tasarım Direktörü Thierry Metroz, “Yılın En Güzel Otomobili ödülü, DS DESIGN STUDIO PARİS’teki ekibiyle birlikte, DS 4’ü ortaya koyan tüm çalışanlarına verilmiş bir ödül. Çizim aşamasına geçmeden önce otomobilin teknik platformunu modellemek için mühendislerimizle iki yıl çalıştık. Tasarım sürecine geçtiğimizde, yeni bir konsept ortaya koymak için oldukça geniş bir hareket alanına sahip olduk. Geçtiğimiz yıl yine Festival Automobile International (Uluslarası Otomobil Festivali) tarafından ödüllendirilen DS AERO SPORT LOUNGE konseptinden ilham alan DS 4, şimdiye kadar görülmemiş orantılarıyla segmentinde benzersiz bir tasarıma sahip. Otomobilin tasarımı büyük jantlar üzerine yerleştirilmiş, atletik, fazlasıyla kaslı ve kompakt hatlar ile ifade ediliyor. Aerodinamik, verimli ve karizmatik bir yapıya sahip” şeklinde konuştu.

DS 4 tasarım ekibi:

Direktör: Thierry Metroz
Dış tasarım yöneticisi: Frédéric Soubirou
Tasarımcı: Thomas Duhamel
İç tasarım yöneticisi: Thomas Bouveret
Tasarımcılar: Sylvain Gaudichon, Tzu Han Chou
Renkler, Malzemeler ve Kaplamalar Yöneticisi: Sabine Pannetrat
Tasarımcı: Thomas Altet
ProLab Yöneticisi: Nicolas Deluy
Tasarımcılar: Robert Nuboer ve Cyril Veynante.

DS Automobiles’in kazandığı ‘Festival Automobile International’ ödülleri:

  • DS 4: 2022’nin En Güzel Otomobili
  • DS AERO SPORT LOUNGE: 2021 En Güzel Konsept Otomobil Büyük Ödülü
  • DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 300 : 2020 Reklam Büyük Ödülü
  • DS 3 CROSSBACK: 2019’un En Güzel Otomobili Finalisti
  • Jean-Éric Vergne : 2019 Festivali Büyük Ödülü
  • DS 7 CROSSBACK : 2018 En Güzel İç Mekan Büyük Ödülü
  • ONLY YOU: 2017 Creativ’Experience Büyük Ödülü
  • DS DIVINE : 2015 Özel Jüri Büyük Ödülü
Post-production : Astuce Productions
DS4

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz