İTÜ OTAM’DAN TEST REKORU

8 BİN 500’ÜNCÜ TEST BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Otomotiv Teknolojileri Araştırma Geliştirme Merkezi (İTÜ OTAM) 8 bin 500’üncü testini başarıyla tamamladı. İTÜ OTAM Genel Müdürü Ekrem Özcan “8 bin 500’üncü testi, geliştirmesi Ford Otosan mühendislerince yapılan Ford’un Courier modelinin AR-GE çalışmaları kapsamında gerçekleştirdik. Halen Renault, Ford, Honda, BMC Power, Tümosan, AVL, FEV gibi onlarca otomotiv, savunma sanayi firmasına testler yapıyoruz” dedi.

Otomotiv sektörünün küresel pazarlardaki rekabet gücünü artırmak amacıyla çalışmalar yürüten İTÜ Otomotiv Teknolojileri Araştırma Geliştirme Merkezi (İTÜ OTAM), kuruluşunun 17’inci senesinde, 2020 Nisan sonu itibariyle 8 bin 500’üncü testini başarıyla gerçekleştirdi. Konuyla ilgili konuşan İTÜ OTAM Genel Müdürü Ekrem Özcan, “Koronavirüs sürecinde Artırılmış Gerçeklik Platformu ve Uzaktan Yönetim Uygulamaları ile çalışmalarımızı uzaktan da hız kesmeden sürdürüyoruz. Hayata geçirdiğimiz bu dijital dönüşüm sayesinde test yapmaya devam ediyoruz. 2020 Nisan ayı itibariyle 8 bin 500’üncü testimizi de başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz Elde ettiğimiz bu sayının yüzde 15’ini son bir yıl içerisinde gerçekleştirdik” dedi.

Ford’un Courier modelinin AR-GE çalışmaları kapsamında gerçekleştirildi Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Özcan, “OTAM olarak geçtiğimiz sene üç vardiya sistemine geçiş yaptık. Bu çalışma sistemine geçişimiz doğal olarak gerçekleşen test sayısını da artırdı. Halen Renault, Ford, Honda, BMC Power, Tümosan, AVL, FEV, Birinci, Hexagon gibi onlarca otomotiv, savunma sanayi firmasına testler yapıyoruz. 8 bin 500’üncü testi, geliştirmesi Ford Otosan mühendislerince yapılan Ford’un Courier modelinin AR-GE çalışmaları kapsamında gerçekleştirdik. Bu test gibi, OTAM olarak, firmalarımızın küresel pazarlardaki rekabet gücünü artırmak amacıyla üretim öncesi Ar-Ge, test ve sertifikasyon çalışmalarına yönelik testler gerçekleştiriyoruz. Ayrıca elektrikli araçlar kapsamında enerji tüketimi ve menzil ölçümüne yönelik testler de yapıyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz