Anadolu Savunma Zırhlı Muharebe Sahası Akaryakıt Tankeri ve Tank Çekici modelleri ile IDEF’te

Anadolu Savunma, Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı IDEF’te Zırhlı Muharebe Sahası Akaryakıt Tanker ve Tank Çekici modellerinin tanıtımını yapacak.

2017 yılında Anadolu Grubu’nun ticari araç üretim ve Ar-Ge gücünü savunma sanayiine taşıma kararı ile ortaya çıkan ve 2011 yılından beri zırhlı pick-up ve zırhlı midibüs tasarım ve üretimi ile kamu kurum ve kuruluşlarına hizmet veren Anadolu Savunma markası, SEYİT ürün ailesiyle güvenlik güçlerine verdiği hizmetleri bir üst sınıfa taşıyor. Anadolu Savunma, Zırhlı Muharebe Sahası Akaryakıt Tankeri ve Tank Çekici araçlarını IDEF 2021’de sergileyecek. Küresel bir Türk markası haline gelen ve bu yıl 15’inci kez düzenlenecek olan IDEF 2021 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, 17 – 20 Ağustos 2021 tarihleri arasında İstanbul’daki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde savunma sanayiini bir araya getirecek.

Fuarda sergilenecek olan 8×8 Tank Çekici aracı, üstün arazi kabiliyetleri ile kesintisiz ve hızlı intikal için yüksek dayanıma sahip. 2020 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine teslim edilen Seyit araçları ile lojistik birlikteliğin sağlanması ve bakım idame kolaylığı göz önünde bulundurularak tasarlandı. Toplam çekme kapasitesi 120 ton olan araç bu yük ile %35 eğimde dur kalk operasyonunu gerçekleştirebiliyor. 1100 mm sudan geçme ve 800 km menzile sahip araç, NATO standartlarına uygun imal edilmiş olup; 600 beygirlik motor, tam otomatik, 7 ileri, tork konvertörlü ve elektronik kontrollü şanzımanı ile donatıldı. Bağımsız süspansiyona sahip ve Tatra altyapı üzerine inşa edilen araç, arazide yüksek süratlerde bile çekiş sağlıyor. Anadolu Savunma’nın yerli imkanlar ile geliştirdiği STANAG 4569 Seviye 2 kabini sunan araç IDEF’21’de zırhsız kabini ile sergilenecek. Yeni nesil, 8×8 Zırhlı Muharebe Sahası Akaryakıt Tankeri (Zırhlı AKTAN), Savunma Sanayi Başkanlığı’nın yayınladığı teklife çağrı dosyasındaki isterilere uygun geliştirilmiş ve IDEF’21 fuarında prototip seviyesinde ziyaretçilere sunulacak. Araç, 43 tonluk azami yüklü ağırlık ile isterilere uygun olarak, 12000 lt yakıt taşıyacak ve eş zamanlı olarak iki kara aracına yakıt ikmali yapabilecek şekilde tasarlandı. 100 km/s maksimum hıza sahip araç %60 eğimde durup kalkabiliyor. Araç 500 beygirlik motorunun yanında tam otomatik şanzıman ile sunuluyor. İlk defa bu fuarda lansmanı yapılacak aracın üzerinde Anadolu Savunma tasarımı STANAG 4569 Seviye 2 yerli ve milli kabin bulunuyor. Zırhlı Kabin, kullanıcının güvenliğini ve kullanım kolaylığını en üst seviyede sağlayan %30 yan eğimde dahi çalışabilen Kapı Açma Kapa Destek Sistemi ile donatıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz