5 adet BMC Procity 18 Mt, Malatyalıların hizmetinde

Malatya Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde toplu taşımada sıkıntı yaşanmaması için MOTAŞ araç filosunu yenilemeye devam ediyor. Daha önce alınan 15 otobüse ilave olarak, 18 metrelik 5 adet körüklü BMC Procity’i Malatyalıların hizmetine sundu.

GEÇTİĞİMİZ aylarda araç filosuna kattığı 15 yeni otobüsün ardından 5 adet BMC Procity Büyükşehir Belediyesi araç filosuna dâhil edildi. 139 otobüs, 22 Trambüsle Malatyalılara konforlu bir şekilde hizmet sunan Büyükşehir Belediyesi, yeni alınan 5 körüklü otobüsü de araç filosuna katarak hem hizmet kalitesini artırdı hem de araç yaş ortalamalarını düşürdü.

Büyükşehir Belediye Binası önünde gerçekleştirilen törene AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti Malatya İl Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Pekel, Meclis Üyeleri, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları, muhtarlar, vatandaşlar ve ilgili şube müdürleri katıldı.

Yeni otobüslerin hizmete alım töreninde açıklamalarda bulunan MOTAŞ Genel Müdürü Cemal Erkoç, bundan önce 1984 ve 1986 model araçlarla hizmet vermeye çalıştıklarını ancak araç filosunda yenileme yapıldığını belirterek Malatya halkına daha kaliteli ve konforlu hizmet sunacaklarını söyledi. Erkoç, “ Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda 15 tane yeni 12 metrelik Toplu Taşıma Otobüsümüzü hizmete almıştık. Bugünde 18 metrelik yeni körüklü araçlarımızı hizmete alıyoruz. Bu zor dönemde gerçekten büyük emek sarf eden Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Özellikle körüklü araçlarımızda yaş ortalamamız gerçekten çok yüksekti. 1984, 1986 model araçlarla hizmet vermeye çalışıyorduk. Şuanda günümüz şartlarında engelli rampası olmayan, klima sistemi olmayan ve konforlu olmayan araçlarla hizmet vermeye çalışıyorduk. Sağ olsun başkanımız bu konuda gerekli adımları atarak araç filomuzu yeniliyor ve halkımıza çok daha iyi şartlarda daha konforlu daha güzel hizmetler vermeye çalışıyoruz. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Araçlarımız Malatya’mıza hayırlı olsun” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, göreve geldikten sonra araç filosunun 5 yıl içerisinde yenilenmesi için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Başkan Gürkan, Büyükşehir Belediyesi’nde bulunan araçların en fazla 10 yaşında olabileceğini ifade etti. Gürkan, “Göreve geldiğimizde toplu taşıma araçlarımız hayli eskimişti. Bütün araçların 5 yıl içerisinde yenilenmesi noktasında talimat verdim. 30 yıllık 40 yıllık araç yaşı değil, en fazla 10 yaşında olabilecek bir araç filosu oluşturacağız. Bu konuda da şuanda yoğun çalışmalar yapıyoruz. Geçtiğimiz günlerde yine 15 tane toplu taşıma aracımızı devreye koyduk. Şu anda da 5 tane körüklü modern anlamda, klimalı, engelli rampası olan, pandemi sürecindeki vatandaşlarımızın mesafe koşullarına uygun taşıma yapılması noktasında toplu taşıma araçlarımızı da yeniliyoruz. Şu zor süreç içerisinde baktığımızda bir taraftan alt yapı, yol, su, kanalizasyon, çevre düzenlemesi hizmetleri ve diğer hizmet alanlarına baktığımızda sayısız hizmetler yapılıyor. Toplu taşıma araçlarımızın Malatyalı hemşerilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. ” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz