Continental Semperit markasıyla yaz ve dört mevsim binek lastikleri portföyünü genişletiyor

Teknoloji şirketi ve premium lastik üreticisi Continental markalarından Semperit, iki yeni binek lastiğini piyasaya sürdü: Yaz lastiği Speed-Life 3 ve dört mevsim lastiği AllSeason-Grip. Mükemmel kilometre performansı ve düşük yuvarlanma direnci sunan her iki lastik de güvenli ve konforlu yol tutuşu, kısa frenleme mesafeleri ve düşük maliyeti ile dikkat çekiyor.

Continental markası Semperit, iki yeni lastiğini piyasaya sürdü. Yaz lastiği Speed-Life 3 ve dört mevsim lastiği AllSeason-Grip, üstün özellikleri ile dikkat çekiyor. AllSeason-Grip, deseninde yer alan çok sayıda su kanalıyla kış yollarında da birinci sınıf yol tutuşuna sahip bir dört mevsim lastiği olarak öne çıkıyor. Orta boya kadar olan küçük otomobiller ve kompakt SUV’lar için çapı 13-17 inç aralığındaki jantlar için uygun olan AllSeason-Grip, ebatına göre XL yük kapasitesine sahip ve 270 km/s hıza kadar onaylı. AllSeason-Grip serisi tüm lastiklerde, kış sürüşü için güvenli olduklarını gösteren bir kar tanesi sembolü bulunuyor.15 ve 21 inç aralığındaki jantlar için geniş bir yelpazesi olan Speed-Life 3 yaz lastiğinin ise ilave yük kapasitesi ve oluklu orta-sırt kısmıyla 300 km/s hıza kadar onaylı bir XL modeli sunuluyor.

Islak yolların uzmanı Speed-Life 3

Lastik mühendisleri Semperit Speed-Life 3 lastiğinin sırtını ve hamur bileşimini, araştırmalardan elde ettikleri en yeni bulguları kullanarak geliştirdiler. Suyu hızla emerek tahliye edebilen boylamasına derin kanalları ıslak yollarda yüksek güvenlik sağlarken, çok sayıda su kanalı da ek kavrama kenarları oluşturarak daha fazla kavrama gücü ve daha kısa fren mesafesine katkıda bulunuyor. Üç merkezi oluklu yeni geometrisiyle sırt blokları, su tahliyesini hızlandırarak direksiyon hassasiyetini artırıyor. Dar tahliye kanalları, kuru yollarda sırt bloklarının deforme olmasını önleyerek direksiyon tepkisini iyileştiriyor. Kapalı dış omuz tasarımı, viraj alırken kavrama gücünü ve sürüş dengesini artırıyor. Semperit mühendisleri küçük, çapraz su kanalları sayesinde sürtünmeyi azaltarak daha uzun ömürlü kullanıma ulaşmayı başardılar.

Bir diğer yenilik ise araç sahiplerine iki değerli bilgi veren “Semperit Care Teknolojisi”. SPI (Semperit Performans Göstergesi) güvenli diş derinliği seviyesini gösteriyor. Dış sırt kanallarının içerisinde bulunan “Dry + / Wet +” logosu, diş derinliği üç milimetrenin altına indiğinde “Kuru + / Islak -“, yasal minimum diş derinliğine ulaştığında ise “Kuru – / Islak -” olarak değişiyor. Bu özellik, sürücülerin lastiklerinin güvenlik seviyesini gösteren diş derinliğini hızlı bir şekilde görmelerini sağlıyor.

Almanya ve Avrupa’nın en büyük otomobil federasyon kulüplerinden biri olan ADAC, İsviçre Turing Kulübü (TCS) ve Avusturya Otomobil, Motosiklet ve Turing Kulübü (ÖAMTC)  tarafından yapılan son yaz lastikleri testlerinde Semperit Speed-Life 3 her kategoride “iyi” ve “kesinlikle tavsiye edilir” derecelerini aldı. Yaz lastikleri testlerini yapan AUTO BILD uzmanları da Semperit Speed-Life 3 lastiklerini “Spor, dinamik yol tutuşu, ıslak zeminde kısa fren mesafeleri, iyi suda kızaklama güvenliği, düşük yuvarlanma gürültüsü ve iyi fiyat seviyesi ile ıslak yolların uzmanı” şeklinde değerlendirdi.

Ilık ve soğuk havalarda güvenilir yol arkadaşı AllSeason-Grip AllSeason-Grip yönlü lastiği, ılık ve soğuk havalarda yüksek güvenlik ihtiyacını karşılamak üzere geliştirildi. V şeklinde omuz bloklarının yer aldığı dengeli blok geometrisi ve lastiğin merkezinde yer alan bloklar, kuru yollarda kısa fren mesafesi, viraj dengesi ve yüksek direksiyon hakimiyeti sunuyor. Karla kaplı yollarda optimum yol tutuşu için geliştirilen V şeklindeki sırt kanalları, güvenli yol tutuşu sağlıyor. Lastik merkezindeki çok sayıda su kanalı ise tutucu kenarların sayısını artırıyor. V şeklindeki sırt deseninin bir başka avantajı ise sırt temas alanından su ve kar suyunun daha hızlı şekilde tahliyesi. Kanallar ve sırt blokları, yağışlı havalardaki sürüşlerde su tabakasına nüfuz ederek kavrama gücünü ve dengeyi artırıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz