Kale Seyahat, teslim aldığı 10 yeni otobüs ile filosundaki 2021 model Mercedes-Benz Tourismo sayısını 25’e çıkardı

  • Şehirler arası otobüs pazarının lideri Mercedes-Benz Türk, Kale Seyahat’e 5 adedi Tourismo 16 2+1, 5 adedi de Tourismo 16 2+2 olmak üzere toplam 10 otobüsün teslimatını gerçekleştirdi.
  • Trakya’nın köklü yolcu taşıma şirketi Kale Seyahat, Mayıs ayında 15 adet Tourismo’yu filosuna katmıştı.
  • Gerçekleşen son teslimatın ardından Kale Seyahat’in filosuna, 2021 yılında 25 adet Tourismo eklenirken, filodaki 90 aracın 85’i de Mercedes-Benz markasından oluşuyor.

Şehirler arası yolcu taşımacılığı faaliyetlerini 1975 yılından beri aralıksız olarak sürdüren, Türkiye’nin en köklü yolcu taşımacılık şirketlerinden Kale Seyahat; teslim aldığı 5 adet Mercedes-Benz Tourismo 16 2+1 ve 5 adet Mercedes-Benz Tourismo 16 2+2 ile filosunu güçlendirdi. Kale Seyahat, özmal yatırımları ile Trakya’yı Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Batı Karadeniz bölgelerine bağlayan en büyük firma olma özelliği ile ön plana çıkıyor. Kale Turizm, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, İzmit, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bolu, Bartın, Ankara, Bursa, İzmir, Balıkesir, Muğla ve Çanakkale illerinde faaliyetlerini, filosuna eklediği yeni otobüsler ile sürdürüyor. Yeni alınan araçlarla birlikte Kale Turizm filosundaki 90 adet otobüsün 85 adedi Mercedes-Benz markalı araçlardan oluşuyor.

Mercedes-Benz Finansman Türk A.Ş. kredi desteğiyle Mercedes-Benz Türk Yetkili Bayileri Gelecek Erzurum ve Mengerler tarafından yapılan satışın ardından 17 Eylül günü Mercedes-Benz Türk Genel Müdürlük Kampüsü’nde düzenlenen törende; Kale Seyahat Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Ali Rıza Çelebi ve Genel Müdürü Mesut Küle araçlarını, Mercedes-Benz Türk Otobüs Pazarlama ve Satış Direktörü Osman Nuri Aksoy, Gelecek Bayii Genel Müdürü Bekir Koman, Otobüs Satış Müdürü Cüneyt Ergün, Mengerler Bayii Yönetim Kurulu Üyesi Nusret Güldalı, Genel Müdürü Güven Onan, Otobüs Satış Müdürleri Günay Eren ve Hüseyin Tilki’den teslim aldı. Mayıs 2021’de 15 adet Tourismo’yu filosuna katan Kale Seyahat, yeni teslim aldığı 10 adet otobüs ile Tourismo 16 2+2 ve Tourismo 16 2+1’lerden oluşmak üzere 2021 yılında toplamda 25 adet otobüs alımı gerçekleştirdi.

Mercedes-Benz Türk Otobüs Pazarlama ve Satış Direktörü Osman Nuri Aksoy, törende yaptığı konuşmada; “Kale Seyahat’e bu yıl yaptığımız ikinci teslimat ile uzun yıllara dayanan iş birliklerimizden birini daha sürdürmenin gururunu yaşıyoruz. Tourismo modellerimizdeki güvenlik, konfor ve ekonomik işletim maliyetleri sayesinde işletmelerin verimli hizmet vermesinin destekçilerindeniz. Kale Seyahat’in, Mayıs ayında teslim aldığı 15 adet Mercedes-Benz Tourismo’nun ardından son olarak filosuna kattığı 10 yeni araç ile işlerini daha da büyüteceğine inancımız tam. Kale Seyahat’e ve bu satışın gerçekleşmesinde emeği geçen çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.Kale Seyahat Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Ali Rıza Çelebi, teslimat sırasında yaptığı konuşmada; “Yeni nesil Mercedes-Benz otobüslerini Kale Seyahat olarak kurulduğumuz günden bu yana aktif bir şekilde firmamızda kullanıyoruz. Mayıs ayında teslim aldığımız 15 adet yeni nesil Powershift şanzımana sahip Mercedes-Benz Tourismo 16 otobüslerimizin sürüş konforu, yakıt ekonomisi, yolcu ve araç güvenliği özelliklerinden memnun kalmamız, yeni yatırımımızda etkili oldu. Bugün teslim aldığımız 10 adet Mercedes-Benz Tourismo 16 ile bu yıl filomuza katılan Tourismo sayısı 25 adede ulaştı. 90 araçlık filomuzdaki toplam Mercedes-Benz markalı otobüs sayısı ise 85’e yükseldi. Mercedes-Benz Türk A.Ş ile devam eden iş birliğimiz neticesinde çok memnun olduğumuz Powershift şanzımana sahip otobüslerin yenilerini de özmal olarak güçlü filomuza katma yönünde karar aldık. Yeni otobüsleri tercih etmemizdeki bir diğer önemli sebep de yeni iklimlendirme sistemi sayesinde otobüslerin içindeki havanın, her iki dakikada bir tamamen değiştirilebiliyor olması. Bu süreçte Mercedes-Benz Türk A.Ş yetkililerine sunmuş oldukları destekten ötürü teşekkürlerimizi sunarız.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz