Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar’dan Emay A.Ş.’ye 43 adet Sprinter Minibüs Teslimatı

Merkezi İzmir Alsancak’ta bulunan, İzmir ve Manisa bölgesinde yolcu taşımacılığı faaliyetlerini sürdüren Emay A.Ş., iş ortakları ile birlikte tek seferde verdiği 43 adetlik 2021 model Mercedes-Benz Sprinter 15+1 Minibüs siparişini, şirketin Torbalı’da bulunan garajında düzenlenen törenle teslim aldı.

Faaliyetlerine 1993 yılında otobüs grubuyla başlayan, Mercedes-Benz’in hafif ticari araçlarının Türkiye’de satışına başlamasıyla beraber bu alanda da yatırımlarını gerçekleştiren Emay A.Ş.; personel taşımacılığında bölgesinin en etkili şirketlerinden biri olmayı sürdürüyor. Ekonomik olarak zorlu şartlarda geçen 2021’in ardından tek seferde 43 adet sipariş vererek, 2022’de sektörüne umutla bakarak yatırımlarını arttıran Emay A.Ş., pandemi sonrasında yolcu taşımacılığındaki artışı, kalitesi ve uygun işletim maliyetleriyle Mercedes-Benz modelleriyle sürdürmeyi hedefliyor.

Emay A.Ş.’nin Torbalı’daki garajında düzenlenen teslimat törenine katılan Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar Satış Müdürü Serdar Yaprak, Has Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Latif Karaali, Has Otomotiv Genel Müdürü Turan Dik, Has Otomotiv Hafif Ticari Araçlar Satış Müdürü Özkan Yavru ve Has Otomotiv Hafif Ticari Araçlar Satış Danışmanı Cihat Demir; araçları Emay A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Yıldırım, Emay A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cenk Yıldırım, Emay A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Ece Yıldırım’a ve iş ortaklarına teslim ettiler.

Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar Satış Müdürü Serdar Yaprak: “Pandeminin gölgesinde geçen 2020 ve 2021’in ardından, 2022’de sektörün yeniden yükselişe geçeceğini öngörerek, Sprinter araçlarımızın teslimatlarına hız veriyoruz. 2022’nin en büyük teslimatlarından birini tek seferde 43 adet ile Emay A.Ş. ve iş ortaklarına yaparken, bu yatırım kararlarının kısa sürede kendilerine karlı bir sonuç getireceğini düşünüyorum. Mercedes-Benz markamızı 1993’ten günümüze tercih eden Emay A.Ş. ile sürdürülebilir iş birliğimizin daha uzun yıllar devam edeceğini biliyoruz. Mercedes-Benz markasını tercih eden Emay A.Ş.’ye ve tüm çalışma arkadaşlarımıza sağladıkları destekler için teşekkür ediyor, yeni araçlarımızın kendilerine hayırlı olmasını diliyoruz.”

Emay A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Yıldırım: “Kuruluşumuzdan günümüze aralıksız olarak tercih ettiğimiz Mercedes-Benz araçlar ile faaliyetlerimizi arttırarak bugünlere geldik. İzmir ve Manisa bölgesindeki etkinliğimizi yeni araçlarımız ile daha da arttıracağız. 2022’nin hem şirketimiz hem de ülkemiz için çok daha bereketli geçeceğine inanarak önemli bir yatırımı daha hayata geçiriyoruz. Bu kararı alırken, bizi yıllardır destekleyen, ailemizden biri olarak gördüğümüz Mercedes-Benz araçları; düşük işletim maliyetleri, kalitesi ve verimli finansal çözümleriyle bir kez daha geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor. Bu kararı alırken sağladıkları destek nedeniyle Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’e, küresel tedarik sorunlarına rağmen araç taleplerimizi sağlamalarından dolayı Mercedes-Benz Otomotiv’e ve Has Otomotiv’e teşekkürlerimizi sunarız. Yeni araçlarımızın herkese hayırlısı olmasını diliyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz