Dünyanın en performanslısı Audi e-tron GT quattro

Otomotiv sektöründe dünyanın en önemli ödüllerinden biri olarak kabul edilen ve ‘Otomotiv Dünyasının Oscarları‘ olarak bilinen World Car Awards – Dünya’da Yılın Otomobil Ödülleri’nde Audi e-tron GT “Dünya‘da Yılın Performans Otomobil“ ünvanını kazandı.

New York’ta gerçekleştirilen ve bu yıl 18’incisi düzenlenen etkinlikte, Yılın Elektrikli Aracı, Otomobil Tasarımı kategorilerinde de aday gösterilen Audi e-tron GT quattro, dünyanın dört bir yanından 100’den fazla otomobil gazetecisinin, kapsamlı testleri neticesinde verdikleri oylarla bu ödüle layık görüldü.

Her yıl birden fazla kıtada, birden fazla pazarda satışa sunulan yeni ya da tamamen yeniden tasarlanmış araçların, dünyanın çeşitli ülkelerinden 100’ü aşkın gazeteci tarafından test edilerek değerlendirildiği World Car Awards’ın 18’incisi sonuçlandı.

Yılın Elektrikli Aracı, Otomobil Tasarımı kateforilerinde de aday gösterilen Audi e-tron GT quattro, değerlendirmeler neticesinde Dünya’da Yılın Performans Otomobili ünvanını kazandı.

Dünya’da Yılın Performans Otomobili ödülünü daha önce de dört kez kazanma başarısını gösteren Audi, düzenlenmeye başladığı 2004 yılından bu yana toplam 11 kez ödüle layık görüldüğü bu organizasyonun tarihindeki en başarılı üretici konumunda yer alıyor.

Elektrik ve performans

Audi e-tron GT quattro’nun bu başarısı, elektrikli mobilitenin sürdürülebilir olmanın yanısıra, dinamik ve etkileyici olabileceğinin de bir kanıtı.

2026 yılından itibaren küresel pazara yalnızca elektrik tahrikli yeni modeller sunmayı planlayan Audi, 2025’ten itibaren üretimlerini de karbon nötr yapacak. Bu hedef şu anda Audi’nin Brüksel, Győr ve e-tron GT quattro üretimini gerçekleştirdiği Böllinger Höfe’de sağlanmış durumda.

Tekrarlanabilir performans için gelişmiş termal yönetim sistemi

Audi e-tron GT quattro’ya Dünya’da Yılın Performans Otomobili ödülünü kazandıran performans, büyük ölçüde termal yönetim sistemine dayanıyor. Audi e-tron GT quattro‘da  dört termal devreden oluşan sistem, akünün ve tahrik sisteminin bileşenlerinin her birinin ideal sıcaklıkta kalmasını ve tekrarlanabilir bir performansa sahip olmasını sağlıyor.

Akıllı termal yönetim sayesinde, e-tron GT quattro‘da e-tron rota planlayıcıyı kullanan herkes, araç seyir halindeyken bile dış sıcaklığa bağlı olarak pili şarj için ideal bir sıcaklık aralığında tutabilir ve bu 270 kW’a kadar hızlı şarj için uygun imkanı tanıyor.

Audi’nin World Car Awards zaferleri

2005                         Audi A6                                                     Dünya’da Yılın Otomobili
2007                         Audi RS4                                                   Dünya’da Yılın Performans Otomobili
                          Audi TT                                                     Yılın Otomobil Tasarımı
2008                         Audi R8                                                     Dünya’da Yılın Performans Otomobili
                          Audi R8                                                     Yılın Otomobil Tasarımı
2010                         Audi R8 V10                                             Dünya’da Yılın Performans Otomobili
2014                         Audi A3                                                    Dünya’da Yılın Otomobili
2016                         Audi R8                                                    Dünya’da Yılın Performans Otomobili
2018                         Audi A8                                                     Dünya’da Yılın Lüks Otomobili
2019                         Audi A7 Sportback                                      Dünya’da Yılın Lüks Otomobili
2022                         Audi e-tron GT quattro                                 Dünya’da Yılın Performans Otomobili

Static photo, Colour: Tango red metallic effect
Static photo, Colour: Tango red metallic effect
Dynamic photo, Colour: Tango red metallic effect
Dynamic photo, Colour: Tango red metallic effect

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz