Suvmarket Büyümesini Yeni Showroomlarıyla Sürdürüyor

SUV uzmanı ikinci el alım-satım platformu Suvmarket’in, konsept showroom’u Doğan Holding CEO’su Çağlar Göğüş’ün katılımıyla İstanbul Koşuyolu’nda açıldı. SUV almayı düşünenlerin ilk aklına gelen marka olmayı amaçlayan Suvmarket, bu yeni merkezinde özenle seçtiği araçları, itinayla hazırlıyor, tüm bakımlarını, hijyenik temizliğini ve teknik kontrollerini yaparak garantili bir şekilde SUV severlerle buluşturuyor. Doğan Holding iştiraki Doğan Trend Otomotiv’in girişimi olan Suvmarket, dünyada ve Türkiye’de kullanıcıların en çok tercih ettiği otomobil türü olan SUV modellerini Doğan Grubu güvencesi ve uygun ödeme koşullarıyla tek bir platformda buluşturmayı amaçlıyor. Türkiye’nin ilk ve tek ikinci el SUV alım- satım platformu olarak, dijitaldeki büyümesini yeni showroomlarıyla fiziksel olarak da destekliyor. Halen faaliyette olan İstanbul ve İzmir’deki üç merkezine, İstanbul Koşuyolu’ndaki yeni tesisi de ekleyen Suvmarket, müşterilerine “sıfır araç alım standartlarında” hissedecekleri ikinci el satış hizmeti sunuyor.

Doğan Trend Otomotiv CEO’su Kağan Dağtekin açılışta yaptığı konuşmada “Suvmarket her detayı ile bizim kendi imkanlarımızla yarattığımız bir marka ve iş modeli. Doğan Grubu’nun yeni fikirlere ve inovasyona destek veren kültürü ve iş ortamı olmasaydı bugün burada buluşmamıza vesile olan Suvmarket’imizi yaratmamız pek mümkün olmazdı. Ekibimiz kısa zamanda özveriyle çalıştı, önemli başarı yakaladı. Koşmaya devam edeceğiz, hayallerimiz büyük. Ülkemize ait olan bu değeri yurt dışına da taşımak istiyoruz. Bizim insanımızın, kabiliyetimizin hiçbir eksiği yok. İnşallah yakında markamızın yurt dışı operasyonlarıyla ilgili ilerlemeleri de paylaşmak nasip olur” dedi.

Suvmarket’ten sorumlu Doğan Trend Otomotiv Genel Müdür Yardımcısı Uğur Sakarya, “Türkiye’nin ilk ve tek ikinci el SUV alış ve satış platformu Suvmarket olarak hızlı bir büyüme içerisindeyiz. İstanbul ve İzmir’deki dört showroomumuz ve online kanallarımız ile SUV segmentinin en önemli oyuncusu olduk. Henüz 2 yılını doldurmamış bir ekip olmamıza rağmen kararlı şekilde büyüyerek aylık 300 araç satış hacmine ulaştık. Bu sene 3000, önümüzdeki yıl ise 5000 adetin üzerinde satış yapmayı hedefliyoruz. Böylece daha şimdiden SUV almak satmak isteyenlerin ilk aklına gelen adreslerden biri olduğumuzu görüyoruz” dedi.

Her markadan güncel SUV modelleri

Koşuyolu showroomunda 1050 m2 kapalı alanda hizmet vermeye başlayan Suvmarket, her markadan ve modelden onlarca yenilenmiş SUV’u müşterileriyle buluşturuyor. Doğan Grubu’nun yıllardan bu yana süregelen otomotiv deneyimi ile ilkleri bir araya getiren Suvmarket, değişim/iade garantisi, test sürüşü, garantili ekspertiz raporu ve değerinde takas gibi hizmetleriyle güven verirken aynı zamanda rakiplerinden de farklılaşıyor. Suvmarket, özenle seçtiği araçları, itinalı bir süreç ile tüm bakımlarını, hijyenik temizliğini ve teknik kontrollerini yaparak, garantili bir şekilde müşterilerine sunuyor.

SUV Uzmanı Ekip

Suvmarket’in kurulmasının üzerinden kısa bir süre geçmesine karşın satış rakamlarını %200 mertebesinde artırarak 2022’de hedefleri paralelinde devam ettiklerinin vurgusunu yapan Uğur Sakarya, “Türkiye’nin ilk ve tek ikinci el SUV alış ve satış platformu Suvmarket olarak hızlı bir büyüme trendi içerisindeyiz. İşinin uzmanı bir ekip oluşturduk. SUV almak isteyenlerin sorularına en hızlı ve doğru cevapları bulacakları adres olduk. Henüz 2 yılını doldurmamış bir ekip olmamıza rağmen kararlı şekilde büyüyerek aylık 300 araç satış hacmine ulaştık. Bu sene 3000, önümüzdeki yıl ise 5000 adetin üzerinde satış yapmayı hedefliyoruz. Böylece daha şimdiden SUV almak satmak isteyenlerin ilk aklına gelen adreslerden biri olduğumuzu görüyoruz” açıklamasında bulundu.

Hem dijital hem de fiziksel platform Güvenle seçim yapılabilen, tamamen yenilenmiş, garantili her marka SUV’un satışa sunulduğu Suvmarket, fiziksel showroomlarıyla büyümesini sürdürürken aynı zamanda dijitalleşmesiyle de tüketicilerin ikinci el SUV’lara ulaşmasını kolaylaştırıyor.  Doğan Trend Otomobilite Perakende Operasyonları, Araç Kiralama ve Suvmarket Genel Müdür Yardımcısı Uğur Sakarya, “Fiziksel showroomlarımızın yanında dijital yatırımlarımızla da müşterilere online hizmet veriyoruz. Müşterilerimiz suvmarket.com web sitemizden seçtikleri araçları anında kredi kartıyla kapora ödeyerek rezerve edebiliyorlar. Türkiye’nin neresinde olurlarsa olsunlar showrooma gelmeden tüm işlemlerini hallediyor ve araçlarını evlerine kadar Suvmarket özel tırı ile gönderip teslim ediyoruz” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz