Komatsu, 25.İzmir Mermer Fuarı’nda üstün performanslı yükleyici ve ekskavatörleriyle göz doldurdu

0
1611

Komatsu, 25.İzmir Mermer Fuarı’nda üstün performanslı yükleyici ve ekskavatörleriyle göz doldurdu

Komatsu, 27 – 30 Mart tarihleri arasında 25. MARBLE İZMİR – Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda üstün performanslı yükleyici ve ekskavatörleriyle yerini aldı. Taşın uzmanı olarak anılan ve fuarda büyük ilgi gören WA500-6 Stone Master lastikli yükleyiciler, hem yakıt tasarruflu olmasıyla hem de modele özel olarak Temsa İş Makinaları Adana Kova ve Ataşman Üretim Merkezi’nde üretilen ataşmanı sayesinde mermer bloklarını kaldırmada sergilediği üstün performansı ile öne çıktı. Fuarda ayrıca dayanıklılığı ve verimliliğiyle bilinen Komatsu PC390LC-8M0 ve PC450LC-8 ekskavatörler de yine ziyaretçilerin ilgi odağıydı.

Türkiye distribütörlüğünü Temsa İş Makinaları’nın yürüttüğü, iş makinaları ve maden makinaları üretiminde dünya devi Komatsu, bu yıl 25. kez kapılarını açan MARBLE-Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’na mermer sektörü için geliştirilmiş makinalarıyla katıldı. 27-30 Mart tarihleri arasında İzmir’de gerçekleşen ve uluslararası düzeyde mermer sektörünü bir araya getiren fuarda Komatsu, WA500-6SM model lastikli yükleyicisi, PC390LC-8M0 ve PC450LC-8 model paletli ekskavatörlerini ve forkliftlerini sergiledi.

Türkiye’nin önemli ve büyüyen sektörlerinden olan madencilik sektörüne 36 yıldır Temsa İş Makinaları distribütörlüğünde hizmet veren Komatsu’nun, mermer için özel ürettiği WA500-6SM lastikli yükleyicisi fuarın en ilgi gören makinalarından biri oldu. Taşın uzmanı olarak anılan WA500-6SM yüksek motor gücü ve yüksek kaldırma kapasitesiyle öne çıkıyor. Bu modele özel tasarlanan ve Temsa İş Makinaları’nın Adana’daki kova ve ataşman üretim tesisinde üretilen ataşmanı sayesinde eski seri WA500’e göre mermer bloklarını kaldırmada yüzde 15 daha iyi performans gösteriyor. Model ayrıca yakıtta da %20 tasarruf sağlıyor; yani daha az yakıt tüketerek daha fazla iş yapabilme imkanı sunuyor. Oldukça güçlü olan WA500-6SM, mermer şantiyelerinde kesilmiş 30 tonluk mermer bloklarını kolaylıkla kamyona yükleyebiliyor.

Komatsu’nun İzmir Mermer Fuarı’nda sergilenen ekskavatörlerden, M0 serisinden pazara sunulan PC390 hidrolik paletli ekskavatörü ise dayanıklılığı ve verimliliğiyle dikkatleri üzerine çekti. 40 ton sınıfında en yüksek verime (ton/litre) sahip olan Komatsu PC390LC-8M0, hem yakıt tasarrufu hem de yüksek performansı ve yıllarca sorun çıkarmadan çalışması sebebiyle sektörde yüksek talep görmeye devam ediyor.

Yine madencilik sektörüne hitap eden ve fuarda sergilenen PC450LC-8 hidrolik ekskavatör ise 45 ton sınıfında en yüksek verime (ton/litre) sahip bir model olmasıyla ziyaretçilerin odağındaydı. Ağır-hizmet tipi uygulamalar için tasarlanan model, iş ekipmanı ve güçlendirilmiş şasisi ile özelikle taş ocağı ve çakıl ocağı için tercih ediliyor.

Temsa İş Makinaları, İş Makineleri Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Grup Müdürü Burçak Birand 25. MARBLE İZMİR – Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda şunları dile getirdi: “Komatsu ile 36 yıldır süren iş birliğimiz ile Türkiye’nin en uzun süreli distribütörlük anlaşması unvanına sahibiz. Komatsu ile maden ve mermer sektörlerine ihtiyaca yönelik, dayanıklı, verimli ve teknolojik makineler sunuyoruz. Ayrıca, Temsa İş Makinaları olarak satış sürecinde olduğu gibi satış sonrasında da müşterilerimizin her zaman yanındayız. Sağlamlık ve ağır hizmet dendiğinde bomundan şasesine ve yürüyüş takımlarına kadar Komatsu’nun uzun ömürlü olduğu sektörde bilinen bir gerçek. Bunu satış sonrası hizmetlerimizle birleştirdiğimiz zaman müşterilerimiz için tercih sebebi oluyor. Müşterilerimize daha iyi hizmet sunmak ve işine değer katabilmek için hizmet noktalarımızı arttırmayı da sürdürüyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz