Daimler Grubu’nun Türkiye’deki Teknoloji Üssü SDC Türkiye, Dijital Yetkinliğini SAP ile Artırıyor

Daimler’in dünya çapındaki bilgi teknolojileri projelerini yürüten yazılım üssü Mercedes-Benz Türk’ün Küresel IT Çözümleri Merkezi (SDC Türkiye), iş ortaklarıyla birlikte yaklaşık 300 kişiden oluşan ekibinin SAP teknolojileri yetkinliğini artırmak için SAP’nin yeni nesil eğitim platformu Learning Hub’ı tercih etti. Bulut tabanlı SAP Learning Hub’ın sağladığı kişiselleştirilmiş eğitimlere ihtiyaç duydukları zamanda, ihtiyaç duydukları yer ve araçtan erişebilen SDC Türkiye ekibi, 40’tan fazla ülkede sorumlu oldukları bilişim teknolojileri altyapı hizmetlerinde yetkinliklerini en yüksek seviyede tutuyor.

2013 yılında Daimler’in bilgi teknolojileri stratejisine paralel olarak kurulan 3 yazılım üssünden biri olan Mercedes-Benz Türk’ün Daimler Küresel IT Çözümleri Merkezi, SAP Türkiye ile iş birliğini sürdürüyor. Hâlihazırda 40’tan fazla ülkenin SAP sistemlerinden sorumlu olan yazılım üssü, SAP’nin dijital eğitim platformu Learning Hub ile hem yeni katılan çalışanların uyum süreçlerini hızlandırdı hem de SAP dünyasına büyüyen bir ivmeyle gelen yenilikleri güncel olarak takip etme şansını elde etti.

“SAP Learning Hub bize esneklik ve yetkinlik kattı”

40’tan fazla ülkenin özellikle üretim ve lojistik lokasyonlarındaki SAP altyapı hizmetlerinden sorumlu olduklarını ve projelerle birlikte de ekiplerinin sürekli büyüdüğünü söyleyen Mercedes-Benz Türk’ün Daimler Küresel IT Çözümleri Merkezi Direktörü Özlem Vidin Engindeniz, SAP Learning Hub’ın kendileri için çok kritik bir proje olduğunu belirtti: “SAP Learning Hub, danışmanlarımızın 7500’den fazla eğitim içeriğine istediği yerde istediği zaman erişebildiği, bize esneklik katan ve oldukça fazla katma değer üreten bir araç haline geldi. SAP projelerimizde görev yapan ekibimiz çok fazla seyahat ediyor. Bu nedenle de SAP Learning Hub’ın bize sağladığı bu esneklik yetkinliklerimizi geliştirme noktasında çok iyi bir yere taşıdı. SAP Learning Hub sık güncellenen içeriği sayesinde SAP dünyasındaki yeni teknolojileri ve trendleri takip etmemiz konusunda da bize oldukça katkıda bulundu. Bu katkılar, kurumsal hedeflerimizi gerçekleştirmek için yetkinliklerimizi de artırdı. Kurulduğumuz 2013’ten bu yana çok sayıda başarı hikayesine imza attık. SAP Learning Hub’la beraber, başarı hikayelerimize yenilerini eklemeye hazırız.” dedi.

“Başarı, çalışanların yetkinliğini artırmakla mümkün”

Günümüzde iş dünyasının en büyük gündem maddelerinin başında çalışan deneyimini geliştirmek olduğunu söyleyen SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan ise, “Mercedes-Benz Türk’ün Daimler Küresel IT Çözümleri Merkezi’nin hayata geçirdiği başarılı projelerde SAP’nin sunduğu her katkı bizi hem heyecanlandırıyor hem de gururlandırıyor. Bir kurumun başarısı artık çalışanlarının yeni sistemler ve uygulamalar konusunda hızla yetkinleşmelerine, kendilerini geliştirmelerine bağlı. SAP Learning Hub’ın sunduğu avantajlar bugün pek çok şirketin çalışan deneyimini geliştirmesine olanak sağlıyor. SAP Türkiye olarak Mercedes Benz Türk’ün Daimler Küresel IT Çözümleri Merkezi’nin bu sürecinde yol arkadaşı olmaktan gurur duyuyor, köklü iş birliğimiz ile daha nice başarılı projelere imza atacağımıza inanıyoruz.”

SAP Learning Hub

SAP Learning Hub, tek bir noktadan SAP eğitim içeriklerine, e-eğitimlere (e-learning) ve sosyal öğrenme odalarına 7/24 erişim sağlayan yeni nesil, bulut tabanlı bir platform olarak öne çıkıyor. Dünya genelindeki kullanıcıların birbirleriyle iletişim kurup bilgi ve tecrübe paylaşımı yapmasına da olanak veren SAP Learning Hub, böylece sosyal öğrenme deneyimini de dijitale taşıyor. Bugüne kadar eğitim teknolojileri dünyasının en prestijli kurumlarından inovasyon ve müşteri başarısı alanlarında ödüllerin sahibi olan SAP Learning Hub platformun  çoklu dil seçeneği, farklı alanlarda özelleşmiş versiyonları ve sürekli güncellenme özelliği bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz