Allison Transmission ve IndyGo, Yeni Nesil Elektrikli Hibrid Otobüslerde İş Ortağı Oluyor

IndyGo’nun 27 yeni otobüse güç sağlamak için Allison’ın H 40 EP elektrikli hibrid tahrik sistemini tercih etmesi, Allison’ın devrim niteliğindeki yeni elektrikli hibrid ürünü eGen FlexTM için öncü bir filo ortaklığı oluyor.

Orta ve ağır ticari araçlar için dünyanın en büyük tam otomatik şanzıman üreticisi ve elektrikli hibrid ile tam elektrikli tahrik sistemleri dahil olmak üzere ticari araç tahrik çözümleri tedarikçisi olan Allison Transmission, Indianapolis Ulaşım Şirketi IndyGo ile iş birliği yaparak 27 şehir içi otobüs için yeni nesil elektrikli hibrid tahrik sistemlerini tedarik edecek.

Allison H 40 EPTM, 27 Gillig otobüsünün 24’ünde endüstriyel kalite standardı olarak Cummins B6.7 ile sunulacak. Ayrıca IndyGo, Allison ve Cummins, Allison’ın devrim niteliğindeki yeni elektrikli hibrid tahrik sistemi eGen FlexTM’i IndyGo’nun üç yeni otobüsüne entegre ederek yenilikçi tahrik sistemlerinde liderlik etmek üzere ortaklık kuracak. IndyGo tarafından tercih edilen eGen Flex Max, şarj istasyonlarına sermaye altyapısı yatırımı olmaksızın herhangi bir zamanda herhangi bir rotada 16 km menzile yetecek kadar saf elektrikle (içten yanmalı motor kapalıyken) çalışmayı mümkün kılacak. eGen Flex sistemi, Allison’ın yakın zamanda duyurduğu elektrikli ve hibrid elektrikli tahrik sistemleri portföyü altında sunduğu ilk ürün oluyor.

Allison Transmission Kuzey Amerika Satışlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Rohan Barua, konuyla ilgili olarak; “IndyGo, eGen Flex donanımlı otobüsleri filolarına katarak, fosil yakıtlara bağımlılığı azaltmaya, yaşam kalitesini artırmaya, çevreyi korumaya ve toplam maliyetlerini en aza indirmeye yönelik kararlılığını gösterdi. IndyGo ile uzun vadeli ortaklığımıza devam etmekten mutluluk duyuyoruz ve bu iş birliğinin topluma kazandıracağı yenilikleri dört gözle bekliyoruz” şeklinde açıkladı.

eGen Flex sistemi, geleneksel bir dizel otobüse göre yakıt tasarrufunu yüzde 25’e kadar artırabiliyor. Ayrıca klima ve elektrikli ısıtma gibi aksesuarları temiz ve sessiz elektrik gücüyle optimum verimlilikte çalıştırıyor. Bu aksesuarların elektrik gücüyle çalışması motor üzerindeki yükü de azaltıyor. Bu özellikler bir araya geldiğinde yakıt tüketimi ve bakım maliyetlerinde de düşüş sağlanıyor. eGen Flex ayrıca, yoğun yaya alanlarında, sıfır emisyon bölgelerinde ve otobüs duraklarında yolcu bindirme ve indirme sırasında motor emisyonlarını ve gürültüyü ortadan kaldırarak yaşam kalitesini de artırıyor. Sıfır emisyon bölgelerinde ve otobüs terminallerinde coğrafi sınırlama kullanımı yoluyla elektrikli araçların çalışması, yakıt tüketimini ve CO2 emisyonlarını azaltarak çevrenin korunmasına yardımcı oluyor.

Cummins Kuzey Amerika Otobüs Grubu Genel Müdürü Premlata Poonia, açıklamasında; “Bu hibrid güç aktarım sistemi, ortak bir amaç için bir araya gelen üç büyük şirketin teknik uzmanlığının, ürün bilgisinin ve yenilikçiliğinin gerçek bir kanıtı. Cummins müşterileri, başarılarını güçlendirmek için yeniliğe güveniyor. Allison Transmission ve Cummins, tarafından sunulan teknolojilerin entegrasyonu bu başarıyı sağlarken, IndyGo’nun Indianapolis’teki çevresel ayak izlerini en aza indirecek” diye belirtti.

IndyGo Başkanı ve Genel Müdürü Inez Evans ise; “Allison ile olan bu ortaklığımız, gelişmiş temiz hava, daha iyi bir Indianapolis topluluğu ve karbon ayak izimizi azaltmak için temiz bir filoya bağlılığımızı vurgulayan gelecekteki iş birliğinin temelini oluşturuyor. IndyGo’nun görevi insanların ulaşımını sağlamak ve Allison elektrikli hibridlerini seçme kararı, IndyGo’nun güvenli, güvenilir ve erişilebilir mobilite seçenekleri sağlama amacıyla doğrudan paralellik gösteriyor” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz