MOTUL, RUF AUTOMOBILE İLE ÖZEL BİR YAĞ ANLAŞMASI İMZALADI

Yüksek performanslı süper otomobil meraklıları ve Porsche restorasyonu konusunda işin uzmanını arayanlar, hayatı sınırlarda yaşamak istediklerinde RUF Automobile’den başkasına bakmıyorlar! Motul’ün yüksek güçlü motorlarda yağ performansı ve güvenilirlik konusundaki ünü sayesinde iki şirket arasındaki sinerji yeni bir stratejik ortaklıkla sonuçlandı.

Alman otomobil üreticisi ve Porsche uzmanı RUF, şirket tarafından üretilen ve bakımı yapılan tüm modellerde yüksek teknoloji motor yağlarını test etmek ve geliştirmek için en iyi yağlama teknolojisi ortağı olarak Motul’ü tercih etti. Tutku ve teknoloji üzerine inşa edilen bu iş birliği, tüm RUF araçlarının ilk dolumda Motul’ün motor sporlarında kanıtlanmış şanzıman ve motor yağlarıyla teslim edileceği anlamına geliyor. Ayrıca, yeni nesil RUF motorları, optimum performans ve güvenilirlik için Motul ile birlikte tasarlanıyor.

Motul’ün Değerlerden Sorumlu Genel Müdürü Nicolas ZAUGG konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Güçlü bir inovasyon kültürüyle, otomotiv sektöründe öncü bir şirket olan RUF Automobile ile çalışmak bizim için büyük bir ayrıcalık. İş birliğimiz, performanstan ödün vermeden, spor otomobillerde karbon ayak izinin azalmasına katkıda bulunan yeni nesil yağların geliştirilmesini destekleyecektir.”

“RUF Automobile’den” Estonia Ruf konuyla ilgili şu şekilde bir açıklama yaptı: “Motor geliştirme ve üretimimize binlerce saatlik mesai harcanıyor ve bu yüzden onlardan en iyi şekilde yararlanmak için Motul ile çalışmaktan daha doğru bir karar olamazdı. Ekibimize Motul’ün katılmasıyla, artık motorlarımıza daha fazla performans, daha fazla güvenilirlik ve nihayetinde daha fazla keyif katabiliyoruz.”

RUF, MOTUL’ÜN TÜM ÜRÜNLERİNDEN YARARLANACAK

RUF araçlarında kullanılacak Motul ürünleri arasında, hangi modelin üretildiğine veya geliştirildiğine bağlı olarak 300V Motorsport Serisi ve tam sentetik 8100 serisi bulunmakta. Yeni otomobillerde motor sporlarının tercihi performans motor yağları kullanılırken, Motul’ün kapsamlı Classic Serisi, RUF’un klasik araçları için en ideali olacak. Aynı şekilde, Gear 300 ve Fully Synthetic serisi gibi Motorsport Line yağları yeni şanzımanlar için mükemmel çözüm sağlarken, MOTYLGEAR 75W-80 ise senkromeçli veya senkromeçsiz manuel şanzımanlarda ve diferansiyellerde ve sınırlı bir kayma sistemi olmayan aktarma kutularında kullanım için ideal olacak. Motul’ün tüm fren hidrolikleri, bakım ve bakım ürünleri de RUF Automobile’nin hizmetinde olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz