Şahsuvaroğlu Otomotiv 45’inci servis noktasını bünyesine ekledi
Şahsuvaroğlu Otomotiv yeni servis noktasını Gaziantep’te hizmete açtı

1966 yılından bu yana dünya devlerinin Türkiye temsilciliğini üstlenerek tek başına marka olmayı başaran Şahsuvaroğlu Otomotiv, satış performansının yanı sıra servis noktaları ve bayi ağıyla da Türkiye çapındaki büyümesini sürdürüyor. Geçtiğimiz yılı yüzde 485 büyüme ile kapatan şirket, bu sene servis ve bayi ağını genişletmeye odaklandı.  İlk etapta Gaziantep’te 45’inci servis noktasını faaliyete geçirdi. Bu senenin sonuna kadar yeni servis noktalarını bünyesine ekleyecek

Geçtiğimiz yıl 5 yeni bayilik açarak bayi sayısını 25’e çıkaran şirket, bu sene biri Mardin’de diğeri Van’da olmak üzere 2 yeni bayilik vererek bayi ağını da genişletecek.

2007’den bu yana Güney Koreli SsangYong’un, 2016’dan beri de ise Çin’in en büyük otomotiv devlerinden DFSK’nın Türkiye’deki tek temsilcisi olan Şahsuvaroğlu Otomotiv, kendi adını taşıyan 12 şubesi, 25 bayisi ve Gaziantep ile birlikte 45’e ulaşan servis noktası ile Türkiye’nin her noktasına ulaşıyor. Türkiye’de hem distribütör hem de perakende otomobil satıcısı konumuyla oldukça avantajlı bir pozisyonda yer alan şirket, şube, bayi ve servis noktası ağını giderek güçlendiriyor.

Bu sene Türkiye yollarına kazandıracağı 4 yeni elektrikli modelle elektrikli otomobil atağı başlatan Şahsuvaroğlu Otomotiv, yeni modellerin satış, pazarlama ve servis faaliyetlerine yönelik altyapı çalışmalarını hızlandırdı. Türkiye’nin dört bir yanından yeni servis noktası talebi alan şirket, bu senenin ilk servis noktasını Gaziantep’te faaliyete geçirdi. Böylece Türkiye çapında 45 servis noktasına ulaştı.

Gelen talep, harekete geçirdi

Şahsuvaroğlu Otomotiv olarak yeni servis noktaları konusunda ciddi talepler aldıklarını, bu talep karşısında bu alanı da geliştirmek adına harekete geçtiklerini vurgulayan Şahsuvaroğlu Otomotiv Genel Müdür Yardımcısı Yunus Şahsuvaroğlu, “Gaziantep’te hizmete sunduğumuz servis noktamız, bu hareketin başlama vuruşu oldu. Gaziantep’i de stratejik noktalarımız arasına kattık. Bu sene servis noktalarımızın yanı sıra bayi ağımızı da genişletmeye odaklanacağız. Şu an 25 bayimiz bulunuyor. Geçen sene pandemiye rağmen yakaladığımız yüksek satış performansıyla 5 yeni bayilik açtık. Bu sene de ilk etapta, 2’nci çeyrekte biri Mardin’de diğeri Van’da olmak üzere 2 yeni bayilik vereceğiz. Yıl sonuna kadar vereceğimiz 3 ilave bayilikte yılı 5 yeni bayi ile kapatacağız. Gaziantep ile birlikte 45’e ulaşan servis noktamızın arasına yenilerini eklemek üzere çalışmalarımıza devem edeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz