GILLIG, 2021’den İtibaren Araçlarında Allison Transmission’ın Yeni Nesil eGen Flex™ Elektrikli Hibrid Tahrik Sistemini Sunacak

GILLIG, Allison Transmission’un Sıfır Emisyonlu Araçlara (ZEV) yönelik yeni elektrikli hibrid sistemi eGen Flex™’i kullanarak otobüs filolarına herhangi bir ek altyapı yatırımı gerekmeden sıfır emisyonlu bölgeler için 16 km’ye kadar tam elektrikli tahrik imkanı sağlıyor.

Ticari ve askeri araçlar için tahrik çözümlerinin tasarlanması ve üretiminde lider konumunda olan Allison Transmission, Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen otobüs üreticisi GILLIG ile sağlanan iş birliği çerçevesinde, 2021’den itibaren GILLIG araçlarında Allison’ın elektrikli hibrid tahrik sistemi eGen Flex™’in kullanılacağını açıkladı.

GILLIG Satış Müdür Yardımcısı Bill Fay, konuyla ilgili olarak: “GILLIG ve Allison, müşterilerimiz ve hizmet sunduğu yolcular için en kaliteli otobüsleri sunmak üzere yaklaşık 50 yıldır iş birliği yapıyor. Şirketlerimiz, güvenli ve çevreci toplu taşımanın nasıl desteklediğini ve vergilerin toplumlara nasıl geri kazandırıldığını göstererek örnek olan çalışmalarına devam ediyor” diye belirtti.

Elektrik gücüyle klima ve elektrikli ısıtma gibi aksesuarları optimum verimlilikte çalıştırma kabiliyetine sahip Allison eGen Flex sistemi, geleneksel temiz dizel otobüse kıyasla yakıt ekonomisini yüzde 25’e kadar iyileştirebiliyor. Bu aksesuarların elektrik gücüyle çalıştırılması, motor üzerindeki yükü hafifleterek araç ömrü boyunca yakıt tüketimini ve bakım maliyetlerini azaltıyor.

Ayrıca eGen Flex tahrik sisteminin tam elektrikli sürüş (EV) kabiliyeti, yolcular inip binerken ve yoğun nüfuslu bölgelerde veya coğrafi sınırlama olan depolarda çalışırken motor emisyonlarını ve gürültüyü önleyebiliyor. eGen Flex sistemi, görev döngüsü ve aksesuar yükü gereksinimlerine bağlı olarak 16 km’ye kadar tam elektrikli sürüş kabiliyeti sunuyor.

Allison Kuzey Amerika Satış Müdürü Yardımcısı Rohan Barua, açıklamasında: “GILLIG ve Allison, optimize entegrasyon için müşterek bir ortaklık kurdular ve inovasyon için karşılıklı mutabakat sağladılar. Şarj istasyonlarına altyapı sermaye yatırımı yapmadan, ortak müşterilerimize motor kapalı iken tam elektrikli çalışma olanağı sağlayan eGen Flex tahrik sisteminin kullanılmaya başlanmasıyla, GILLIG ile inovasyon geçmişimize kaldığımız yerden devam etmekten heyecan duyuyoruz. Bu çözüm sayesinde GILLIG ve Allison, daha fazla esneklik için elektrikli sürüşe geçişte etkili bir köprü görevi gören dizel motoru korurken, müşterilere tam elektrikli sürüş (EV) imkânı sunuyor. Dizel motor, daha uzun yolculuklar için gerektiğinde menzil uzatma veya güzergahlarda planlı olmayan trafik sıkışıklığı ya da yol çalışması nedeniyle güzergâh esnekliği sağlama işlevi görebilir” dedi.

GILLIG, Allison eGen Flex elektrikli hibrid donanımlı otobüsler için ilk siparişini Indianapolis Toplu Taşıma Şirketi IndyGo’dan aldı. Allison, 2003 yılından bu yana küresel olarak 9.000’den fazla elektrikli hibrid tahrik sistemini teslim etti. Bu sistemler, yaklaşık 4,2 milyar km yol kat ederek 1 milyar litreden fazla yakıt tasarrufu sağladı ve atmosfere 3 milyon metrik ton karbondioksitin salınmasını engelledi. Allison, eGen Flex ve GILLIG ile bir adım daha ileri gidiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz