%100 ELEKTRİKLİ ULAŞIM ÇÖZÜMÜ CITROËN AMİ; YAZ DÖNEMİNDE TÜRKİYE’DE!

Dünya çapında mobilite dünyasına kendine özgü tarzı ve çevreci yapısıyla özgün bir giriş yapan %100 elektrikli Citroën Ami, yaz döneminde Türkiye yollarının da gözdesi olmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıldan bu yana kurumsal şirketlere satışı gerçekleşen ve yoğun ilgi gören Ami, perakende müşterisi ile de buluşmaya hazırlanıyor. Online olarak satışa çıkacak ve  Citroën showroom’larında da test edilebilecek olan Ami, satın alan müşterilerin evlerine teslim edilecek. Ami’ye çok yüksek bir talep olduğunu vurgulayan Citroën Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, “Yüzde yüz elektrikli mobilite çözümümüz Ami’ye kurumsal satış tarafında çok yüksek bir talep var ve bu talebi karşılamak için KOBİ satışlarımız devam ediyor. Kişiselleştirilebilen yapısı ve modern tasarımı ile dikkatleri üzerine toplayan özgün modelimize, bireysel müşterilerimizden de çok yüksek bir talep geliyor. Şimdiden 100’lerce bireysel müşteri sipariş isteği birikmiş durumda. İstediğimiz adetleri alarak pazara giriş yapmak ve her zaman ön planda tuttuğumuz müşteri memnuniyetini en üst seviyede sunmak için, Ami’yi yaz döneminde Türkiye’de perakende tüketicinin alımına açmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

100 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan ve bu süre içerisinde ikonik bir marka haline gelen Citroën, herkes için ulaşım anlayışına çözüm üretme ilkesiyle yenilikleri ortaya koymaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl sonunda Türkiye yollarına kurumsal müşteriler ve filo teslimatlarıyla çıkan yenilikçi elektrikli mobilite çözümü Citroën Ami – 100% ëlectric, yaz döneminden itibaren perakende tüketicinin alımına sunulacak.

“Şimdiden gönüllerde taht kurdu”

Scooter, bisiklet veya toplu taşıma gibi ulaşım araçlarına etkin bir alternatif ve makul maliyetli bir çözüm olarak bir çok farklı beklentiyi karşılayan Ami’ye yoğun bir ilgi olduğunu vurgulayan Citroën Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, “Kurumsal satışlarına devam ettiğimiz Ami’ye yollara çıktığı ilk günden bu yana çok yoğun bir ilgi var. Kurumsal satış tarafından olduğu kadar bireysel müşterilerden de ciddi bir talep geliyor. Geçtiğimiz senenin sonundan itibaren filo satışını gerçekleştirdiğimiz Citroën Ami’yi perakende müşterilerimizin hizmetine sunmak için bizim de heyecanımız oldukça yüksek. İstediğimiz adetleri alarak pazara giriş yapmak ve her zaman ön planda tuttuğumuz müşteri memnuniyetini en üst seviyede sunmak için, %100 elektrikli Citroën Ami’yi yazın Türkiye’de perakende tüketicinin alımına açmayı planlıyoruz” dedi.

“Bayide test edilebilecek, online satın alınacak, eve teslim edilecek”

Aracın hem şehirlerde hem de tatil bölgelerinde mobilite çözümü olarak gözde olacağını belirten Selen Alkım, “Yaz dönemini, Ami ile karşılamaya hazırlanıyoruz. Kentsel ve kent çevresine yönelik tamamen elektrikli ulaşım aracı Ami hayatı her anlamda kolaylaştırmayı hedefliyor. Hayatı her anlamda daha akıcı ve daha pratik kılmayı hedefleyen Ami’yi, müşterimize online bir satın alma yolculuğu ile sunmaya hazırlanıyoruz. Müşterilerimiz, bayilerimiz aracılığıyla inceleyip, test etme imkânı bulacakları Ami’yi web sitemiz üzerinden satın alabilecekler. Bayilerimizin de entegre olduğu bu sistemle bir tıkla Ami’ye sahip olunabilecek. Üstelik bu online satın alma yolculuğu sonunda, satın alacak her müşterimize de aracını evine kadar gönderme veya istediği adreste teslim etme gibi ayrıcalıklı bir hizmet sunacağız” şeklinde konuştu.

16 yaştan itibaren herkes için mobilite

Dengeli yapısı ve 45 km/s maksimum hızı ile Ami, şehir içi kullanımlarda güven veriyor ve kolay bir kullanım sunuyor. Eğlenceli etkinlikler için gençler, kısa geziler için genç yetişkinler veya her yaştan hareketli bir hayatı olanlar tarafından kullanılabileceğini vurgulayan Selen Alkım, “Citroën Ami’nin en önemli özelliklerinden bir tanesi 16 yaşından itibaren B1 ehliyetine sahip herkes için uygun bir çözüm olarak öne çıkması. Ami, evden işe günlük gidiş gelişler, şehir içi yoğun trafikli bölgeler ve yazlık alanlarda kısa mesafeli ulaşım ihtiyacı için ideal bir çözüm olarak öne çıkıyor” dedi.

Tek şarj ile 75 kilometre sürüş imkânı Kompakt, kullanışlı ve kıvrak bir yapıya sahip olan Ami -100% ëlectric, 45 km/saat’e kadar hıza ulaşabilen, debriyajsız, yumuşak ve akıcı bir sürüşün yanı sıra elektromotorun ürettiği yüksek tork değeri sayesinde henüz ilk hareket anından itibaren yüksek çekiş gücü sunan dört tekerlekli mobilite çözümü olarak dikkat çekiyor. Şehir içinde özgürce ulaşım imkânı sunan Ami tek bir şarj ile 75 kilometreye kadar elektrikli sürüş menziline ulaşabiliyor. 5,5 kWh kapasiteli lityum-iyon batarya araç zeminine gizlenmiş durumda ve yolcu tarafı kapı eşinde bulunan kablo ile kolaylıkla şarj edilebiliyor. 220 Volt standart prizde tam şarj için üç saat yeterli oluyor. Sadece 3 saat içinde %100 şarj olabilen Citroën Ami ile özel şarj istasyonu ihtiyacı da son buluyor.

Copyright maison-vignaux @ Continental Productions

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz