YENİ PEUGEOT 408 VE E-208 PARİS’TE BOY GÖSTERECEK!

PEUGEOT, 17-23 Ekim 2022 tarihleri arasında Paris Otomobil Fuarı’nda yeni modeli 408 ve yeni E-208’in dünya lansmanlarını yapmaya hazırlanıyor. Salon 4’te yer alan 900 metrekare büyüklüğündeki standında “Göz Alıcılık İle Her Şey Daha Güzel” sloganıyla araçlarını sergileyecek olan PEUGEOT, ürün gamındaki elektrikliye geçiş yaklaşımını vurgulayacak. Yenilikçi PEUGEOT 408, her açıdan görülebilecek şekilde büyük şeffaf bir küre içinde sergilenecekken, PEUGEOT E-208, %15 güç ve %10,5 menzil kazanımı sağlayan, süper verimli, tamamen elektrikli güç-aktarma sistemiyle görücüye çıkacak. Fuar kapsamında ayrıca, yüksek performanslı elektrikli araç tutkunları, ilk kez bir otomobil fuarında sergilenecek PEUGEOT 9X8 Hybrid Hypercar’ı ve aynı tasarım ve mühendislik ekibi tarafından geliştirilen, 360 HP hibrit güce sahip yol versiyonu PEUGEOT 508 PSE’yi yakından inceleme fırsatı bulacak. Ziyaretçiler, Salon 3’teki özel bir stantta hidrojen yakıt hücresi teknolojisini de deneyimleyecekler. PEUGEOT E-EXPERT HİDROJEN stantta sergilenecek ve fuar boyunca kapsamlı testler için de kullanıma sunulacak. Paris Otomobil Fuarı’nı fiziksel olarak ziyaret edemeyenler için de LeSalon.Peugeot.fr platformu üzerinden dijital olarak da PEUGEOT standı ziyaret edilebilecek.

Dört yıllık uzun bir bekleyişin ardından, Paris Otomobil Fuarı, Ekim 2022’de tekrar kapılarını açıyor. PEUGEOT, 2022 Paris Otomobil Fuarı’nda, yaratıcılığı ve ulaşım ürünlerinin kapsamlı bir şekilde elektrikliye geçişi ile gövde gösterisi yapacak. Markanın büyük yıldızı; özgün bir teknik ile sergilenen yenilikçi PEUGEOT 408 olacak. Gücü ve menzili artırılan PEUGEOT E-208 de fuardaki dünya prömiyerlerinden bir diğeri olacak. En yeni elektrikli PEUGEOT modellerinin yanı sıra PEUGEOT 9X8 Hybrid Hypercar ve PEUGEOT 508 PSE de performans tutkunlarını kendine çekecek.

Yeni PEUGEOT 408 için muhteşem bir dünya tanıtımı

Dört adet yeni PEUGEOT 408 dışında ziyaretçiler, sergilenen “Küre” ile benzersiz bir deneyim yaşayacak. 6 metreden yüksek, şeffaf ve dönen bir küre, ziyaretçilere yeni PEUGEOT 408’i her açıdan inceleme olanağı sağlayacak. Yeni PEUGEOT 408, fuar ziyaretçilerine C segmentinde SUV kodlarıyla benzersiz bir dinamizm sunuyor. PEUGEOT ekiplerinin yaratıcılığını gözler önüne seren PEUGEOT 408, hem marka tarihinde hem de otomobil pazarında bir ilki temsil ediyor. Yeni ve sıra dışı PEUGEOT modeli, “Aslan” tarzındaki duruşu ve benzersiz görünümünün yanı sıra, 180 HP ve 225 HP olmak üzere iki adet şarj edilebilir hibrit güç-aktarma sistemi ile verimliliğe ve akıllı elektrifikasyona odaklanırken, ileri seviyede mühendislik dışında öncü teknolojilerle de farkını ortaya koyuyor. Tüm bu teknik nitelikler, üstün sürüş keyfinde içgüdüsel kullanım özelliği sağlıyor.

Yeni PEUGEOT E-208 ve elektrikli hedefler!

Konu elektrikliye geçiş olduğunda PEUGEOT, yürürlüğe giren düzenlemelerin önünde bir zamanlamayla hareket etmesiyle öne çıkıyor. Markanın Avrupa’da satılan modellerinin tamamı 2030 yılında, yasal gerekliliklerin 5 yıl öncesinde, tamamen elektrikli olacak. Tüm PEUGEOT otomobil modellerinin, 2023’ten itibaren, elektrikli versiyonları yollarda olacak, yani araçlar tamamen batarya elektrikli veya hidrojen yakıt hücresiyle çalışan güç-aktarma-sistemleri veya hibrit ya da şarj edilebilir hibrit çözümlerle hareket edebilecek. PEUGEOT, bu hedefe ulaşmak için 2023 yılında elektrikli ve elektrik destekli modellerin tanıtımına ayrıca hız kazandıracak. PEUGEOT E-308 ve E-308 SW modellerini de yakında tanıtacak olan marka, yılın başından bu yana Fransa’nın en çok satılan elektrikli modeli olan E-208’in yeni bir versiyonunu da Paris’te ilk kez görücüye çıkartacak. PEUGEOT E-308 teknolojisine dayanan, yeni bir 115 kW/156 HP’lik elektromotor (+ %15 güç) ve yeni nesil bir batarya ile 2021 yılından bu yana enerji verimliliğini önemli ölçüde iyileştiren önlemlerle birlikte yeni PEUGEOT E-208, 400 km’nin üzerinde bir menzile ulaşabiliyor. Yeni PEUGEOT E-208 sadece 12,0 kWsa/100 km’lik (Kullanılabilir enerji/WLTP menzili) üstün elektrik verimliliği sunuyor ve B segmenti elektrikli araçlar sınıfında standartları belirliyor.

PEUGEOT 9X8: Geleceğin elektrikli modelleri için bir laboratuvar

PEUGEOT standının yıldızlardan biri de temmuz ayından bu yana Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nın (WEC) Le Mans Hypercar kategorisine yer alan yenilikçi PEUGEOT 9X8 HYBRID HYPERCAR olacak. PEUGEOT ve 9X8, 2023 yılında Le Mans 24 Saat’in 100. yarışına katılacak. Özgün akıcı tasarımı, “Aslan” görünümü ve hibrit motoru (Arkada 707 HP çift turbo V6 ve önde 272 HP elektromotor) ile PEUGEOT 9X8, PEUGEOT’nun yol modellerinin elektrikliye geçişi için bir laboratuvar görevi görüyor. Stantta aynı zamanda SW versiyonu da bulunan PEUGEOT 508 PSE, PEUGEOT 9X8 ile aynı ekip tarafından geliştirildi. PEUGEOT 508 PSE, verimlilik ve yüksek performansı (360 HP) harmanlayan hibrit bir motor ve elektrikli dört tekerlekten çekiş sistemi ile gelişmiş bir sürüş deneyimi ve üstün sürüş keyfi sunuyor.

Yakıt hücreli PEUGEOT E-EXPERT HYDROGEN test edilebilecek

PEUGEOT’nun orta ölçekli hafif ticari aracı E-EXPERT HYDROGEN, Salon 3’teki özel bir stantta yer alacak. PEUGEOT E-EXPERT HYDROGEN, 100 kW güç ve 260 Nm tork ve 400 km menzil ile 6,1 metreküp hacme ve 1.000 kg’a kadar ağırlığa sahip yükleri taşıyabiliyor.

Sanal ziyaret herkese açık: PEUGEOT standında dijital ve sürükleyici bir deneyim

Otomobil fuarına katılmak için Paris’e gidemeyecekler için, PEUGEOT, özel ve yenilikçi içerik ile herkese standının dijital ve sürükleyici bir deneyimini sunacak. Kullanıcılar, LeSalon.Peugeot.fr platformuna girer girmez kendilerini Paris Otomobil Fuarı’ndaki PEUGEOT standının renkleriyle dekore edilmiş bir resepsiyon salonunda bulacaklar. Ziyaretçiler burada farklı dünyalar (Yeni, Spor, Elektrik, Menzil) arasında özgürce gezinmeyi seçebilecek veya seçimlerine göre değişen özel sesli rehber aracılığıyla benzersiz bir deneyim yaşayabilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz