RENAULT TRUCKS’IN ERMAN TİCARİ ARAÇLAR İLE MERSİN ÇIKARTMASI

Renault Trucks’ın Mersin’deki yeni satış ve satış sonrası yetkili bayi Erman Ticari Araçlar’ın tesis açılışı, Renault Truck Dünya Başkanı’nın katılımı ile gerçekleştirdi.

Lojistik hizmetleri de dahil olmak üzere farklı iş kollarını bünyesinde bulunduran Mersin merkezli Erman Grup, Renault Trucks yetkili bayisi olarak yeni bir yatırım gerçekleştiriyor. Mersin ve bölgesinde Renault Trucks markası ile satış ve satış sonrası yetkili bayi anlaşması yapan Erman Ticari Araçlar’ın tesisi, Renault Truck Dünya Başkanı Bruno Blin’in de katılımı ile hizmete sunuldu.

1500 metrekarelik kapalı, 12 bin metrekarelik açık alana sahip tesisin açılış törenine, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Akdeniz Belediye Başkanı M.Mustafa Gültak ve Mezitli Belediye Başkanları Neşet Tarhan, Akdeniz Kaymakamı Muhittin Pamuk ve birçok STK’nın başkanları katıldılar. Erman Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Deniz ve Genel Müdürü Emrah Deniz’in ev sahipliğinde Renault Trucks Dünya Başkanı Bruno Blin, Türkiye Başkanı Sebastien Delepine ve Türkiye Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu’nun bulunduğu açılışa çok sayıda Mersin merkezli lojistik firması ve iş ortakları da katıldı.

Erman Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Deniz, törende yaptığı açıklamada; “Grup şirketleri bünyemizde, lojistik alanında derin bir deneyimine sahibiz. Dolayısıyla lojistik şirketlerinin ihtiyaç ve beklentilerine son derece hakimiz. Renault Trucks’ın toplam çözümleri ile sektörün ihtiyaçlarını en üst noktada karşıladıklarını bizzat kullanıcı olarak da deneyimledik. Bu nedenle farklı bir açılım ve yatırım yaparak Renault Trucks ile iş birliğimiz doğrultusunda bölgemizdeki lojistik hizmetlerine katkı sağlamayı hedefledik” diye belirtti.

Renault Trucks Dünya Başkanı Bruno Blin, açılış için Mersin’deydi

Renault Trucks Dünya Başkanı Bruno Blin, Mersin’de bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Türkiye’nin 16 ton ve üzeri ağır ticari araçlar pazarında Avrupa’da ön sıralarda yer aldığının altını çizen Blin, Mersin’in de Türkiye ticari araçlar pazarındaki bölgesel önemine de dikkat çekti; “Türkiye, Avrupa ve Orta Doğu bölgelerimizi göz önünde bulundurduğumuzda bizim için stratejik önemi olan bir pazar. Mersin ise lojistik merkezi yatırımları ile dünyada örnek şehirlerden biri. 21 yıldır Türkiye’deki yatırımlarımızı geliştirirken Renault Trucks Türkiye’nin Mersin bölgesinde gösterdiği başarılarla gurur duyuyoruz. Ailemizin büyümesinden oldukça memnunuz ve Erman Ticari Araçlar’a markamızın güçlü ağına katıldıkları için teşekkür ediyoruz” şeklinde açıkladı.

Mersin, lojistik firmaları ile İstanbul’dan sonra ikinci sırada

Mersin ve bölgesinin ticari araçlar sektörü için kilit bir merkez olduğunu belirten Renault Trucks Türkiye Başkanı Sebastien Delepine; “Mersin, limanı, serbest bölgesi, demiryolu ulaşımı, güçlü araç filosu ile tam bir lojistik şehri. Türkiye’de uluslararası taşımacılık yapan firmaların dörtte biri Mersin’de bulunuyor. Bu anlamda Mersin, firma sayısı bakımından İstanbul’dan sonra ikinci sırada yer alıyor. İstanbul’dan sonra en çok çekici satışının gerçekleştirildiği il ve dolayısıyla çok yüksek bir araç popülasyonu da var” açıklamasında bulundu.

Delepine, Türkiye’nin lojistik üssü Mersin’in her zaman öncelikli bölgelerinden biri olduğuna değindi; “Uzun yol nakliyesi için sunduğumuz T serisi çekicilerimiz, Mersin’de de büyük ilgi görüyor. Çekici segmentinde Türkiye’de ithal markalarda üçüncü sırada yer alıyoruz ancak ticari araçlar da konu satış ile bitmiyor, aslında başlıyor. Bu nedenle bayilerimiz ile birlikte yatırım yapıyor ve müşterilerimize daha da yakın olmak için satış sonrası ağımızı güçlendiriyoruz. Mersin’de Erman Ticari Araçlar ile gücümüze güç katacağımıza şüphemiz yok. Bundan sonra bölgede Renault Trucks çekicilerini daha da fazla göreceksiniz.”

İlimizin lojistik altyapısı için her türlü yatırım çok kıymetli

Mehmet Deniz açıklamasında; “Mersin merkezli firmalar, Türkiye lojistik sektöründeki yükün yüzde 50’sini taşıyor. Ülkemiz yaş sebze-meyve ihraç taşımalarının büyük bölümü, Mersinli firmalar tarafından yapılıyor. Başta gıda ürünleri olmak üzere hem yurt içi hem de Ortadoğu ve Orta Asya pazarına giden transit malların da transferleri Mersin üzerinden gerçekleşiyor. Bu büyük döngüde Renault Trucks’ın sunduğu avantajları, daha fazla Mersin firmasının deneyimlemesini hedefliyoruz” şeklinde belitti.

650 uluslararası ve 400 ulusal nakliye firması ile Türkiye’deki lojistik firmalarının yüzde 30’u Mersin merkezli. Mersin’de şubesi veya faaliyeti olan 1000 firma ve 275 adet gemicilik firmaları ile birlikte bu oran, yüzde 75’e ulaşıyor. Frigorifik taşımalar özeline baktığımızda ise Türkiye’deki her 10 frigorifik aracın 9’u Mersin ve Hatay’da merkezli. 50.000 üzerindeki tanker de Mersin’deki dolum tesislerinden tüm Türkiye’ye akaryakıt taşıyor.

Mersin’de Renault Trucks çekicilerin popülasyonu artacak

Erman Grup Genel Müdürü Emrah Deniz; “Mersin’deki yeni tesisimizde, hem satış hem de satış sonrası hizmetleri sunuyor olacağız. Renault Trucks yaklaşık 130 yıllık köklü bir geçmişi olan bir araç üreticisi. Bu doğrultuda bölgedeki varlıklarını, 2020 yılında en az yüzde 25 oranında arttırmayı planlıyoruz. Yıllık ortalama 5000 araca da satış sonrası hizmet desteği vermeyi hedefliyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz