Oyak Renault 50’inci yılını Hadise ile kutladı

Oyak Renault, 50’inci kuruluş yıldönümünü Bursa TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlediği konserde çalışanları ve tedarikçileri ile birlikte kutladı.

TÜRKİYE’nin en büyük otomobil üreticisi Oyak Renault, kuruluşunun 50’inci yılını Bursa TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde yaklaşık 25 bin kişinin katılımıyla düzenlenen Hadise konseri ile kutladı. Oyak Renault Genel Müdürü Antoine Aoun’un ev sahipliğinde düzenlenen kutlama şölenine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Nilüfer Kaymakamı Avni Oral, çeşitli kamu kurumlarının yöneticileri, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Bursa Sanayici ve İşadamları Derneği, Uludağ İhracatçılar Birliği gibi iş dünyası kuruluşlarının temsilcileri, Oyak Yönetim Kurulu Başkanı (E.) Tümgeneral Mehmet Taş,  Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş, Oyak Renault üst düzey yöneticileri ile birlikte tedarikçileri ve Bursa iş ve cemiyet dünyasından tanınmış isimler katıldı.

Kutlama etkinliklerinde Oyak Renault çalışanları ve ailelerine seslenen Oyak Renault Genel Müdürü Antoine Aoun, Oyak Renault’nun yarım asırlık tarihinde ürettiği araçlarla her döneme damgasını vurarak Türkiye’nin gururu olmayı başardığını belirtti.

“Türkiye’nin en verimli otomobil üreticisiyiz”

Oyak Renault’nun 50 yıl önce 381 kişi ile Türkiye’de otomobil üretimi yapmak üzere çıktığı yolda bugün 7 bin kişiyi aşkın büyük bir aileye dönüştüğüne dikkat çeken Aoun, devamında şunları söyledi: “Faaliyetlerimize başladığımız ilk günden bugüne Renault 12’den Megane Sedan’a kadar Türkiye’nin en sevilen otomobillerini ürettik. Dünyanın en çok satan otomobillerinden biri olan Clio fabrikamızda üretilip dünyaya açıldı. Bugüne kadar 6 milyondan fazla araç, 6 milyondan fazla motor ürettik.  Oyak Renault olarak geçmiş 20 yılda ürettiğimiz aracı, günümüzde 1 yıl içinde üretecek hıza ve verimliliğe ulaştık. Bugün dakikada bir araç üretmeyi başaran Türkiye’nin en verimli otomobil fabrikalarından biriyiz.”

“Oyak ile ortaklığımızı pekiştirdik”

Konuşmasında Renault Grubu’nun, Oyak ile 50 yıllık ortaklığına da değinen Aoun, sözlerine şöyle devam etti, “Renault’nun Türkiye’deki başarı hikayesi 50 yıl önce Oyak ile tesis ettiğimiz ortaklık ile başladı.  Türkiye ekonomisi ve otomotiv pazarının dinamizmine her zaman büyük güven duyduğumuz ülkedeki varlığımızı 27 yıl daha devam ettirmek üzere ortağımız Oyak ile geçen yıl yeni bir sözleşme imzaladık. Tüm bu 50 yıllık süre boyunca Oyak Renault, birçok başarıya imza atarak Bursa ve Türkiye ekonomisinin gelişimine katkıda bulundu. Bugün Türkiye’nin 3’üncü en büyük ihracatçısı konumundayız. Üretim performansı açısından da Bursa fabrikamız Renault Grubu fabrikaları arasında ilk 3 arasında yer alıyor.

 “Yeni Clio ile başarı hikayesi yazacağız”

Geçtiğimiz yıl Oyak Renault’nun fabrika modernizasyonu ve yeni proje geliştirmek amacıyla yeni yatırımlar gerçekleştirdiğini anımsatan Aoun, “Bildiğiniz üzere en son gözbebeğimiz yeni Clio’yu üretme süreci içindeyiz. Araçtan araca bağlantı ve otonom sürüş özelliği taşıyan ilk araç olan Yeni Clio’nun, Avrupa ve Türkiye’de yeni bir başarı hikayesi yazacağına inancım tam. Gerçekleştirdiğimiz tüm bu başarılar mühendislerimizin uzmanlığı, üretim, satın alma, İnsan Kaynakları, Finans ve Oyak Renault’un tüm bölümlerinde çalışan arkadaşlarımızın bilgi birikimi ve tecrübesi sayesinde sağlanmıştır” diye konuştu.

Konuşmasının sonunda Aoun, kutlamalara katılmak üzere Fransa’dan gelen Renault Grubu yöneticileriyle, yarım asırlık bu yolculuğunda Oyak Renault markasına değer katan eski ve mevcut çalışanlarına teşekkür etti. Aoun, “Oyak Renault bugün Türkiye’nin en büyük otomobil üreticisi olma yolunda sizin yönetiminiz altında büyüdü ve gelişti” dedi.

Oyak Renault Otomobil Fabrikaları bünyesinde faaliyet gösteren 14 sosyal kulübün de tanıtım stantları ile yer aldığı etkinlikte, fabrika çalışanları ve aileleri  birçok eğlenceli aktiviteye katılma fırsatı bulurken, çocuklar da kendileri için özel olarak kurulmuş oyun alanlarında doyasıya eğlendi. Kutlamaların sonunda Oyak Renault çalışanları, Türk pop müziğinin en sevilen isimlerinden Hadise ile unutulmaz bir gece yaşadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz