TEMSA YETKİLİ SATICILAR İLE KIBRIS’TA BULUŞTU
TEMSA, 2022’DE TEKNOLOJİ İLE BÜYÜYECEK

TEMSA, 07 -08 Mart’ta tüm Türkiye’den yetkili satıcıların katılımıyla Kıbrıs’ta yıl değerlendirme ve yeni hedefler odaklı bir toplantı düzenledi. ‘Birlikte Daha Güçlüyüz’ temasıyla düzenlenen etkinlikte 2021’e ilişkin başarı rakamları paylaşılırken, 2022’nin gündem maddeleri arasında ‘Sürdürülebilirlik’ ve ‘Dijitalleşme’ ön plana çıktı.

Sabancı Holding ve PPF Group (Skoda Transportation) ortaklığıyla faaliyet gösteren TEMSA, 07 -08 Mart tarihlerinde “Birlikte Daha Güçlüyüz” mottosuyla yetkili satıcının katılımıyla yıl değerlendirme ve ‘2022 vizyonu’ temalı bir toplantı düzenledi.  Kıbrıs’ta yapılan toplantı, Türkiye’den çok sayıda bayinin katılımıyla gerçekleştirildi.

TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu’nun genel stratejiyi değerlendiren açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik, TEMSA Satış Genel Müdür Yardımcısı Hakan Koralp’in satış stratejisi ve 2022 vizyonuna ilişkin yaptığı önemli değerlendirmelerle devam etti.

2021 yılında üretim, satış ve ihracatta önemli başarılara imza atan TEMSA’nın 2022 ajandasının en önemli gündem maddeleri arasında ise ‘Sürdürülebilir Büyüme’, Yeni Teknolojiler & İş Alanları’ yer aldı.

YURTİÇİ SATIŞLARIMIZ YÜZDE 90 ARTTI

TEMSA’nın 2021’deki başarılı yurtiçi grafiğine dikkat çeken TEMSA Satış Genel Müdür Yardımcısı Hakan Koralp, otobüs ve midibüs segmentinde, adet bazında satışlarını yüzde 90 artırdıklarına vurgu yaparak şu bilgileri paylaştı: “Otobüs, midibüs ve hafif kamyon segmentinde önemli bir başarı yakalayarak yaklaşık 2000 adetlik araç satışı gerçekleştirdik. Tüm ürünlerde toplam satış adedimiz ise yüzde 122 yükseldi.  2022 de yine ivmemizi artırarak devam ettireceğimiz bir yıl olacak. Burada özellikle segmentinin lideri Prestij SX’in pazar payında yüzde 45, Fuso Canter’da ise yüzde 25’lik bir artış hedefliyoruz.  

EN ÖNEMLİ KONUMUZ MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

TEMSA’nın gelecek hedeflerinin Sürdürülebilir Büyüme’ ve ‘Yeni Teknolojiler’ çerçevesinde şekillendiğine dikkat çeken Koralp, “Satış stratejilerimizdeki en önemli konulardan biri de Müşteri memnuniyeti. TEMSA olarak, ürün geliştirme süreçlerinde ve ürünlerin kullanımı boyunca müşterilerimize hızlı, şeffaf ve farklı hizmetler sunuyor olmak bizim için çok değerli. Yaptığımız memnuniyet anketleri de yaptığımız işin doğruluğunu savunuyor” dedi.

YENİ FUSO YOLDA

Hafif kamyon segmentindeki Fuso Canter satışlarında da önemli bir ivme kaydedildiğini paylaşan Koralp, Fuso Canter’ın yakın zamanda yenilenen yüzüyle piyasaya çıkacağına dikkat çekerek şunları söyledi: “Müşterilerimizin beklentileri, yeni ihtiyaçlar ve analizler doğrultusunda yenilediğimiz Canter’ı müşterilerimizle buluşturmaya hazırlanıyoruz. Ayrıca Nisan ayında onay süreçleri tamamlanacak olan Fuso Finans bünyesindeki ATLAS programının, tüm finansal konularda yetkili satıcılarımıza büyük kolaylıklar getirmesini hedefliyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz